Daudzus jautājumus dzīvē var atrisināt ar pāris simtiem eiro, taču ir situācijas, kad ar to gluži vienkārši nepietiek. Ja vēlaties aizņemties 1500 eur un vairāk, tad talkā nāk lielie krediti. Šobrīd lielie patēriņa kredīti ir pieejami līdz pat 100000 EUR  uz laiku līdz 20 gadiem. Vēlaties aizņemties vairāk? To var izdarīt pat vienas dienas laikā, taču tikai pie nosacījuma, ka tiek piesaisīta ķīla (auto vai nekustamais īpašums). Šobrīd aktuālie lielie kredīti ir salīdzināti sadaļā patēriņa kredīti. Aizņemies gudri.

Kuri ir izdevīgākie lielie krediti?

Neatkarīgi no tā, cik lielu kredītu vēlaties paņemt, ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savu maksātspēju. Izdevīgākie lielie krediti ir tie, kurus iespējams saņemt maksimāli lēti. Šajā sacensībā vismaz īstermiņā, protams, uzvar ātrie kredīti, kas ļauj saņemt līdz 200 Ls uz 1 mēnesi bez procentiem (skat. atraiskredits.com sākumlapu), taču tas nepalīdz, ja vajadzīgs lielais kredīts ar ilgāku atmaksas termiņu.

Reklāmalielie krediti

Reklāma

Praksē aizdevēji ļauj aizņemties 1500 eur 15 minūtēs ar procentu likmi no 10% mēnesī vai līdz 15000 eur pret ķīlu dažu dienu laikā. Viennozīmīgi pēdējais variants ir izdevīgāks, taču tikai pie nosacījuma, ka variet atļauties gaidīt ilgāk līdz naudas saņemšanai. Ja vēlaties ietaupīt krietnu naudas summu, tad ir vērts paturēt prātā, ka jebkurš kredīts LR teritorijā var tikt atmaksāts pirms noteiktā termiņa, bez soda sankcijām. Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo likumdošanu, aizdevējs nevar prasīt atlīdzināt negūto peļņu. Šis punkts ir ieviests par labu patērētājiem, taču par to ir informēts vien retais. Likumdošanas norma paver iespējas aizņemties uz ilgāku termiņu nekā nepieciešams, tādējādi samazinot procentu likmes un brīdī, kad paveras iespēja, atmaksāt visu atlikušo summu vienā maksājumā.

Bieži vien lielie kredīti tiek ņemti vairāku tūkstošu eiro apmērā. Ir skaidrs, ka šādā situācijā tos atmaksāt pāris mēnešu laikā gluži vienkārši nav iespējams un būs vajadzīgi vismaz pāris gadi. Lielie ilgtermiņa kredīti ir jāatmaksā saskaņā ar kredīta atmaksas grafiku, kas ir neatņemama līguma sastāvdaļa. Papildus tam līgumā ir jābūt iekļautiem visiem maksājumiem, kurus var nākties maksāt kredītņēmējam aizdevuma atmaksas periodā. Ja jums rodas šaubas par līguma likumību, sazinieties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centru. Konsultācijas un patērētāju aizsardzība ir šīs valsts iestādes kompetencē, turklāt bez maksas.

Kā pieteikties kredītam?

Sen ir pagājis tas laiks, kad, lai saņemtu aizdevumu vajadzēja staigāt pa banku filiālēm. Patlaban pieteikšanās kredītam ir iespējama, neizejot no mājas, turklāt pieteikuma aizpildīšana ir bez maksas. Aptuveni 30 minūtēs – 3 stundās pēc anketas aizpildīšanas saņemsiet individuālu kredīta piedāvājumu. Gadījumā, ja kreditoram būs kādas neskaidras detaļas, tas ar jums sazināsies, lai precizētu vajadzīgo informāciju. Visi lielie krediti nav vienādi un kopumā visvienkāršāk ir saņemt lielo patēriņa kredītu līdz 1500 eur vai kredītu pret auto (pat 1 darba dienas laikā), bet vissarežģītāk kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, jo papildus nepieciešams iesniegt kreditoram prasītos dokumentus.

Lielie krediti un atbildīga aizņemšanās

Spēja izvērtēt riskus un potenciālos sarežģījumus finanšu jomā nav iedzimta to iemācās dzīves laikā. Daudzi Latvijas iedzīvotāji, kas ņēma hipotekāro kredītu “treknajos gados”, ekonomiskās krīzes laikā tos zaudēja. Lielie krediti nav bērnu spēle, nepieļaujiet vecās kļūdas, aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.