Naudas kredīts Mintos ļauj saņemt no 1000 līdz 100000 eiro pret nekustamo īpašumu vai īpašuma iegādei. Aizdevumus izsniedz AS “Trellis Finance” ar atmaksas termiņu no 3 mēnešiem līdz 3 gadiem. (skat. uzņēmuma mājaslapu šeit). Izvērtē savu maksātspēju. Aizņemies atbildīgi.

Cik izdevīgs ir Mintos aizdevums ?

Aizņemoties finansējumu savu ieceru piepildīšanai Mintos, Jums jārēķinās, ka tas, visticamāk, būs dārgāks nekā piedāvā Latvijā reģistrētas komercbankas. Saskaņā ar mintos sniegto informāciju maksa par aizdevuma izsniegšanu variē robežās no 1% līdz 5%, bet procentu likme kredītam ir no 10% līdz 20%. Tiesa, varam tikai minēt vai šī likme ir domāta gadā vai mēnesī. Pieņemot, ka aizņēmējam ir jāmaksā 10% līdz 20% no aizdevuma summas gadā, tas tomēr varētu būt vairāk nekā prasa banka vai citi aizdevēji.

No otras puses, ne visiem Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami banku pakalpojumi, vai arī ir vēlme aizņemties šajās kredītiestādēs. Šādā gadījumā mintos kredīts tāpat, kā citu nebanku aizdevēju pakalpojumi var būt Jums noderīgi, taču jārēķinās ar augstākām izmaksām. Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir viens no variantiem, kā tikt pie papildus finansējuma vairāku tūkstošu eiro apmērā, taču ir jārēķinās, ka šis pakalpojums ir arī viens no riskantākajiem. Apstākļos, kad klientam rodas pārejošas finansiālas grūtības parasti tiek piedāvātas kredītbrīvdienas (ne vienmēr), taču tās vēlāk gandrīz 100% nozīmē, ka tiks paaugstināta līguma procentu likme. Galējā scenārijā aizdevējam ir tiesības pieprasīt visa parāda atmaksu uzreiz, pirms termiņa vai arī vērsties pie parādu piedzinējiem un/vai tiesā, lai atgūtu savu aizdoto naudu. Praksē tas bieži nozīmē, ka kreditors pārņem aizņēmēja īpašumu un pārdod to par tirgus cenu.

Viss iepriekš minētais gan nav domāts, lai atbaidītu Jūs no Mintos pakalpojumu izmantošanas, bet gan, lai liktu padomāt. Hipotekārie kredīti, patēriņa kredīti un ātrie aizdevumi internetā visos gadījumos ir augsta riska darījums, jo klients liek uz spēles savu īpašumu un/vai nākotnes darba augļus. Ja vēlaties dzīvot bez raizēm, aizņemieties no draugiem vai tuviniekiem, bet, ja tas nav iespējams dzīvojiet savu līdzekļu ietvaros. Daudzi Latvijas iedzīvotāji gan izvēlas trešo variantu – doties peļņā uz ārzemēm. Arī tas nav sliktākais variants, ja vien izdodas iekrāt naudu, jaunu pieredzi un vēlāk atgriezties Latvijā jau citā kvalitātē.

Plāno aizņemties ? Salīdzini, ko piedāvā ātrie ilgtermiņa patēriņa kredīti. Rūpīgi izvērtē savas finansiālās iespējas un nakotnes perspektīvas. Aizņemies atbildīgi.