Naudas aizdevums parādniekiem līdz 1000 Ls daudzos gadījumos ir pieejams tāpat kā jebkuram Latvijas iedzīvotājam, taču ne vienmēr. Situācijās, kad vajadzīgs kredīts ar ļoti sliktu kredītvēsturi daļa kreditoru var izvirzīt papildus prasības vai arī automātiski atteikt aizdevuma izsniegšanu. Ko darīt situācijās, kad vajag naudu steidzami un  kā aizņemties  izdevīgi, par to raksta turpinājumā. Ja jums nav laiks lasīt līdz beigām, aplūkojiet kredītu salīdzinātāju atraiskredits.com sākumlapā un ietaupīsiet vismaz 10 Ls – 20 Ls.

Kas ir parādnieku reģistrs un, kā zināt vai esmu iekļauts parādnieku datu bāzē?

aizdevums parādniekiemPirms domāt tālāk, ir svarīgi noskaidrot iemeslus, kādēļ uzskatāt sevi par parādnieku. Šobrīd paņemts kredīts, kas tiek maksāts savlaicīgi nav un nevar būt par iemeslu, lai rastos grūtības ar ātrā patēriņa kredīta saņemšanu. Parādnieku reģistri jeb melnie saraksti Latvijā ir dažādi. Pati lielākā parādnieku datu bāze ir Latvijas bankas uzturētais kredītu reģistrs, kurā tiek apkopota informācija par visiem darījumiem, kas veikti saistībā ar komercbankām – darījuma veids, apjoms, ziņas par klientu, kredīta paņemšanas laiks, problēmas ar kredīta atmaksu, ja tādas radušās u.c. Informācija. Paralēli pastāv arī dažādi privātu uzņēmumu uzturēti parādnieku reģistri. Katra no šīm firmām apkopo savu datu bāzi, balstoties uz informāciju, ko tai piegādā uzņēmumi ar kuriem ir noslēgts līgums. Gan vienā, gan otrā gadījumā informācija parādnieku reģistrā tiek glabātā vismaz 10 gadus un netiek likvidēta arī reizēs, kad pats pārkāpums ir novērsts.

Svarīgi – ātrie kredīti, sms kredīti un patēriņa kredīti ir pakalpojums, ko izsniedz nebanku kreditētāji un šiem uzņēmumiem nav pieeja Latvijas bankas parādnieku reģistram. Paralēli nebanku kreditori pārbauda informāciju privāto uzņēmumu uzturētajās parādnieku datu bāzēs. Ja Tu esi iekļauts parādnieku sarakstā, aizņemties pret ķīlu, visticamāk, nebūs iespējams.

Kā iegūstams aizdevums parādniekiem ?

Ja šobrīd ir paņemts kāds cits kredīts, kas nav atmaksāts, bet kredītsaistību vēsture joprojām ir pozitīva, tad ātrie kredīti īstermiņā var ļoti noderēt. Aizņemšanās procedūra visiem klientiem ietver šādus soļus:

  1. mēģināts nav zaudēts. Ja nauda vajadzīga tūlīt un tagad, atbildi par kredīta pieejamību variet saņemt 10 – 20 minūšu laikā. Nav jēga daudz filozofēt, vienkārši izmēģiniet pieteikties un viss kļūs skaidrs.
  2. Salīdziniet visus naudas kredītus atraiskredits.com kredītu salīdzinātājā (skat. sākumlapu) un atrodiet pašu lētāko aizdevumu (iespēja ietaupīt 10 Ls līdz 100 Ls);
  3. Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu savlaicīgi. Nav jēga pieteikties aizdevumam, ja nespējat to atmaksāt. Kreditori nav labdarības iestādes un problēmu gadījumā nekautrēsies sūdzēt jūs tiesā.

Ko darīt, ja ātrais aizdevums kredītu parādniekiem tiek atteikts?

Apstākļos, kad visi kreditori novērtē potenciālo klientu kā neuzticamu un neļauj aizņemties internetā bez ķīlas, viss vēl nav zaudēts. Ja jums pieder automašīna, tad (1) variet mēģināt  noslēgt ķīlas līgumu, (2) saņemt naudu un (3) turpināt braukt ar savu automobili. Aizdevums pret automašīnas ķīlu  šobrīd ir pieejams uz laiku līdz 5 gadiem. Maksimālā summa, ko iespējams saņemt kredītā ir 10 tūkstoši latu jeb gandrīz 100% no auto novērtējuma vērtības. Šis variants var noderēt reizēs, kad vajadzīga lielāka kredīta summa, jo komisijas maksa par auto kredītu ir krietni zemāka nekā prasa ātrie kredīti vai patēriņa kredīti. Tiesa, procentu maksājumi ir augstāki nekā prasa komercbankas, taču var pieļaut, ka komercbanku variantu jau esiet izskatījuši iepriekš un ziniet, ka aizdevums parādniekiem bankās bez ķīlas ir gandrīz nepieejams. Aizņemies atbildīgi.