Naudas aizdevums pret zeltu ir šķietami vienkāršākais veids kā iegūt papildus naudu, tomēr ne vienmēr tas ir izdevīgi. Attīstoties tehnoloģijām, šobrīd jau ir iespējams aizņemties bez ķīlas un uz 1 mēnesi pat bez procentiem. Atraiskredits.com sākumlapā esam apkopojuši potenciāli izdevīgākos kredītus, ko var iegūt bez izziņas no darba devēja, taču jārēķinās, ka aizņemšanās internetā var iepatikties.

Kurš ir izdevīgākais aizdevums pret zeltu?

Aizdevums pret zeltu mūsdienās vairāk piesaista vecāka gadagājuma paaudzi, kas baidās  no darījumu veikšanas internetā, taču labprāt izmanto lombardu pakalpojumus. Tomēr jārēķinās, ka gadījumā, ja zelts netiek savlaicīgi izpirkts, procentu likmes var strauji kļūt lielākas, līdz brīdim, kad zelta izstrādājumu atpirkšana nav vairs finansiāli izdevīga, taču ir kāds bet. Liela daļa Latvijas iedzīvotāju, kas ieķīlā zeltu,ieķīlā sev dārgas mantas – laulības gredzeni, zelta ķēdītes, zelta auskari. Ja vērtslietas, kas ir pašu spēkiem iegādātas vēl var ieķīlāt vieglu roku, tad ģimenes relikvijas vai tas pats laulības gredzens jau ir ar citu, nostaļģisku vērtību. Lombardi to lielā mērā apzinās, tādēļ nav retas situācijas, kad pensionāri sākotnēji ieķīlā zelta izstrādājumus, lai iztiktu līdz pensijai, bet vēlāk, nespēdami izpirkt, jau dodas pie tuviniekiem lūgt naudu. Kādēļ tas netika darīts uzreiz? Cilvēka psiholoģiskās īpatnības liek justies slikti, kad jālūdz palīdzību un, lai no tā izvairītos lielākā daļa izmanto kredītus vai ieķīlā kustamās mantas.

Vienā no iepriekšējām publikācijām jau runājām par to, kā veidojas zelta cena, kur nonāk ieķīlātais zelts, ja to nenopērk un kāda šobrīd ir zelta cena lombardos. Galvenais secinājums – lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu, jāapmeklē vairāki iestādījumi, jo piedāvātā aizdevuma cena var būtiski atšķirties. Nepieņemiet pirmā lombarda piedāvājumu tikai tādēļ, ka tas ir tuvāk mājām. Samaksājiet 50 santīmus par sabiedriskā transporta biļeti, ja dzīvojat Rīgā un aizbrauciet uz centru. Potenciālais ieguvums var būt vairāk kā 10 Ls – 50 Ls.

Aizdevums pret zeltu un tā alternatīvas

Ievadā jau norādījām, ka ātrie kredīti šobrīd ir pieejami bez maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām. Naudu kontā var saņemt jau 10 minūtēs, bez izziņas no darba vietas un pat ar sliktu kredīta vēsturi. (skat. atraiskredits.com sākumlapu). Paralēli iespējams aizņemties pat 1000 Ls 15 minūtēs vai virs 5000 Ls dažās dienās. Aizdevums pret zeltu viennozīmīgi nav vienīgā iespēja, kā iegūt papildus naudu. Vislabākā alternatīva viennozīmīgi ir tuvinieki, pie nosacījuma, ka jums ir labas savstarpējās attiecības un tuviniekam ir pietiekoša materiālā rocība. Iedomājieties, kā jūs rīkotos, ja pie jums atnāktu draugs vai radinieks un lūgtu naudu? Ja būtu iespējas, noteikti aizdotu un vēl justos labi. Aizdot ir viegli, lūgt grūti. Pārvariet sevi, pirms domāt par kredītu internetā vai kredītu pret zeltu, parunājiet ar tuviniekiem.