Kad īslaicīgi pietrūkst līdzekļi ikdienas tēriņiem, var savilkt jostu ciešāk. Ja vajadzība ir steidzama, tad jāmeklē kāds, kas aizdod kredītu un parasti tas nozīmē, ka ir gatavs aizdot naudu uz procentiem. Paši izdevīgākie naudas kredīti šobrīd ir pieejami bez komisijas maksas (0%) un bez ķīlas, turklāt pieejami dažās minūtēs. Lielāku kredīta summu – 2000 Ls, 5000 Ls vai pat vairāk var saņemt dažu dienu laikā, ar procentu likmi no 22% gadā. Vairāk par iespēju aizņemties internetā lētāk variet uzzināt portāla sākumlapā.

Kurš var aizdot naudu uz procentiem ?

Jebkurš, kas aizdod naudu uzņemas risku, tādēļ vēlas saņemt arī zināmu atalgojumu. Tradicionāli aizdot naudu uz procentiem piedāvā komercbankas, taču šobrīd tās izvirza aizvien stingrākus kritērijus un aizdod naudu nelabprāt. Šajos apstākļos brīvo tirgus nišu tiecas aizņemt (1) ātrie kredīti un (2) patēriņa kredīti. Nevajag ķīlu, galvotāju, izziņas no VID vai darba devēja. Pieteikšanās kredītam notiek internetā un pozitīva lēmuma gadījumā nauda kontā tiek ieskaitīta mazāk kā vienas dienas laikā, bieži pat 15 minūtēs.

Pirmais kredīts vairākos uzņēmumos jaunajiem klientiem ir pieejams bez komisijas procentiem. Aizņemties uz šiem noteikumiem iespējams no 1 Ls līdz 200 Ls, bet kredītņēmēji ar lielākām vajadzībām var aizņemties arī vairāk. Tiesa, jārēķinās, ka par ātro kredītu atkārtotu izmantošanu tajā pašā uzņēmumā būs jāmaksā komisijas maksa (vismaz 10% mēnesī). Šī iemesla dēļ, ja vajadzīgs lielāks kredīts, daudz noderīgāks varētu būt ilgtermiņa aizdevums uz laiku līdz 5 gadiem. Procentu likme šiem kredītiem ir daudzas reizes zemāka nekā ātrajiem kredītiem, līdz ar to aizņemoties uz laiku, kas pārsniedz 1 – 2 mēnešus patēriņa kredīti var piedāvāt daudz izdevīgākus noteikumus. Atkarībā no nepieciešamās naudas summas, nauda kontā tiek ieskaitīta 10 – 20 minūtes vai 2 – 4 dienās.

Cik maksā kredīta pagarināšana ?

Aizdevuma līguma pagarināšana ir viena no dārgākajām izmaksu pozīcijām, tādēļ pirms aizņemšanās ir svarīgi noskaidrot detaļas. Minimālā maksa par kredīta pagarināšanu, ko prasa ātro kredītu uzņēmumi ir 12,5%, taču tā var būt pat vairāk kā divas reizes augstāka. Ilgtermiņa kredītiem likme nav precīzi definēta un tiek noteikta katram klientam individuāli. Būtiskākie faktori, kas ietekmē likmes apmēru ir (1) atmaksātā kredīta summa, (2) aizņēmēja ienākumi un (3) citas kredītsaistības.

Saskaņā ar LR likumdošanu kredīta līgumā ir jānorāda visas potenciālās izmaksas, kas var rasties aizņēmējam visā aizdevuma atmaksas periodā (gada procentu likme). Ja meklējat kādu, kas var aizdot naudu uz procentiem, izlasiet aizdevuma līgumu līdz beigām. Ja vēlaties aizņemties pavisam lēti un meklējat kādu, kas var aizdot naudu bez procentiem, aprunājaties ar tuviniekiem vai draugiem. Tieši tuvie cilvēki var piedāvāt visizdevīgākos aizdevuma nosacījumus, taču tikai tad, ja jums ir labas savstarpējās attiecības un viņu materiālā rocība to atļauj. Aizņemieties atbildīgi.