Šobrīd aizņemties kredītu ir kļuvis krietni izdevīgāk nekā vēl pirms gada. Vairāki aizdevēji piedāvā saņemt pirmo kredītu bez maksas procentiem 15 minūtēs. Praksē, tas nozīmē, ka ikviens var aizņemties kredītu līdz 200 Ls bez komisijas uz laiku līdz 30 dienām. Bez papīra izziņām, bez ķīlas, bez galvotāja. Jāatmaksā tikai tik, cik paņemts. Maksimālā summa, ko piedāvā kredīti internetā  ir 10 000 eiro. Izvērtējiet savu maksātspēju. Aizņemieties atbildīgi.

Kā aizņemties izdevīgāk?

Ātrais kredīts ir pieejams ikvienam, kas sasniedzis 18 gadu vecumu. Lai aizņemtos ir nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu, mobilais telefons un bankas konts. Naudas saņemšanai ir jāveic četras vienkāršas darbības:

  • jāsalīdzina visi kredīti (salīdzināšana reizēm ļauj ietaupīt līdz 500 Ls, skat. atraiskredits.com sākumlapu);
  • jāreģistrējas un jāaizpilda anketa;
  • jāpārskaita reģistrācijas maksa (0,01 Ls) uz kreditora kontu (ja tiek prasīta);
  • jānorāda kredīta apmērs (jaunizveidotajā profilā, nosūtot sms vai piezvanot).

Visātrāk naudu saņemsiet, ja izvēlēsieties kādu no mazajiem īstermiņa kredītiem. No otras puses, ja gribat zemākas izmaksas, tad pievērsiet uzmanību kreditoriem, kas aizdod virs 2000 Ls.

Aizņemties kredītu internetā reizēm var būt izdevīgi, taču tikai pie nosacījuma, ka sasitības tiek pildītas savlaicīgi. Piemēram, aizņemoties 100 Ls uz 30 dienām, dažos uzņēmumos noteiktajā laikā būs jāatmaksā tie paši 100 Ls. Ja vajadzīgs termiņa pagarinājums, to ir iespējams iegūt, taču tikai par maksu. Cena par līguma pagarināšanu ir robežās no 12 līdz gandrīz 30 procentiem mēnesī. Tas nozīmē, ka visizidevīg aizņemties ir tiem cilvēkiem, kas spēj izpildīt līgumsaistības noteiktajā termiņā.

Kas vajadzīgs, lai aizņemtos?

Ievadā jau norādījām uz tehniskajiem palīglīdzekļiem, kas nepieciešami, lai aizņemtos internetā. Paralēli, pastāv arī pāris svarīgi priekšnoteikumi, kuru izpilde ir būtiska, lai iegūtu aizņēmumu. Pirmais un svarīgākais priekšnoteikums ir tīra kredītvēsture. Pilnīgi visi aizdevēji, kas izsniedz kredītus internetā bez ķīlas pārbauda kredītvēsturi un gadījumos, kad tā ir negatīva, var atteikt kredīta izsniegšanu. Kas ir slikta kredītvēsture? Teorētiski problemātiska kredītvēsture ir visiem tiem iedzīvotājiem, kas iepriekš ir kavējuši parādsaistību vai kredītsaistību atmaksu ilgāk par 60 dienām, taču praksē tie ir cilvēki, kas reāli iekļauti parādnieku reģistros.

Otrs kritērijs, kas var tikt vērtets pirms naudas aizdevuma izsniegšanas ir klienta  ienākumu regularitāte. Vieglāk aizņemties kredītu būs tiem cilvēkiem, kuriem ir oficiāli pierādāmi, regulāri ienākumi, taču paralēli pastāv arī virkne uzņēmumu, kas ienākumus nemaz nepārbauda. Iemesli? Liela daļa Latvijas iedzīvotāju ienākumus saņem aploksnē un informācija par to neuzrādās nevienā datu bāzē. Papildus tam, valda uzskats, ka mikro kredīti ir tik nelieli, ka tos iespējams atgūt pilnīgi no visiem aizņēmējiem.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudas aizdevumu  savlaicīgi. Ja vēlaties aizņemties kredītu visizdevīgāk, vispirms aplūkojiet kredītu salīdzinātāju šī portāla sākumlapā. Pastāv iespēja, ka šādā veidā ietaupīsiet vairākus desmitus vai pat simtus latu.