Ekonomiskajai situācijai pasliktinoties, aizvien vairāk cilvēku meklē glābiņu pārbaudītās materiālās vērtībās. Zelts šajā gadījumā daudziem asociējas ar stabilitāti un valda uzskats, ka tas bija un būs dārgs vienmēr. Šī atziņa arī ir galvenais vadmotīvs, kas pēdējo 10 gadu laikā ir ļāvis zelta cenai pieaugt vairākas reizes. Latvijas iedzīvotāji, kuru rīcībā ir zelts, ieķīlāt to vai pārdod un aizvien biežāk dodas uz lombardiem vai pie juvelieriem, lai noskaidrotu, kādas ir zelta uzpirkšanas cenas un kur iegūt pašu labāko darījuma cenu.

Kādas šobrīd ir zelta uzpirkšanas cenas?

Atkarībā no zelta proves zelta cena var atšķirties pat sešas reizes. Piemēram, 333 proves zeltam cena ir aptuveni 4,9 Ls, bet 999 proves zeltam 27 Ls un vairāk. Saskaņā ar statistikas datiem visbiežāk Latvijā tiek ieķīlātas vai pārdotas zelta dārglietas, sevišķi zelta gredzeni, zelta ķēdītes un zelta rokassprādzes. Šo izstrādājumu kvalitāte un svars ir ļoti atšķirīgi, taču vairumā gadījumiem dārglietas ir ražotas no 500 (8,5 Ls/g), 585 (15,15 Ls/g) un 750 zelta proves(19,2 Ls/g). Savukārt zobu plombes ir izgatavotas no 800 proves zelta un to cena ir nedaudz augstāka (aptuveni 19,7 Ls/g). Augstāku provju zelts ir sastopams ļoti reti un visbiežāk tieši investīciju zeltā, t.i. izstrādājumos, kas ir speciāli radīti, lai ļautu tā īpašniekam veidot uzkrājumus. Piemēram, monētām var būt 900 proves zelts (27 Ls/g), bet zelta stieņiem 958 (23,4 Ls/g) un 999 prove (27 Ls/g).

Tradicionāli augstāko cenu piedāvā juvelieri un speciāli zelta uzpirkšanas punkti, taču pirms pārdot savas ģimenes relikvijas vai zelta dārglietas apstaigājiet vairākus uzpircējus. Katrā no tām jums tiks izteikts cits piedāvājums un pastāv iespēja, ka salīdzinot varēsiet iegūt papildus vairākus simtus latu. Protams zelta pārdošana nav labākais veids kā iegūt papildus naudu. Absolūti lielākajā daļā situāciju pietiek aizņemties pāris simtus latu uz neilgu termiņu, lai atrisinātu pārejošas naudas grūtības. Šādā scenārijā krietni izdevīgāks var būt ātrais kredīts, kas ļauj iegūt 10 Ls līdz 200 Ls 15 minūtēs, nemaksājot par to procentus un bez galvotāja. Arī ja vajadzīga lielāka summa (līdz 7000 Ls) ātrie patēriņa kredīti var noderēt, tomēr, ja ziniet, ka naudu atmaksāt savlaicīgi nevarēsiet, tad zelta pārdošana, iespējams, tiešām ir vienīgais risinājums.

Vai zelta zena šobrīd ir izdevīga?

Laika posmā no 1995. līdz 21. gs. pirmajai pusei zelta cena ir pieaugusi vairāk kā sešas reizes un ir pārsniegusi savu vēsturisko maksimumu. No vienas puses tas ir labi , jo cilvēkiem ir iespēja gūt papildus ienākumus,  no otras puses inflācija ātri vien noēd jebkuru kapitāla pieaugumu, bet zelts kā investīcija ir noderīgs gandrīz vienmēr. Izņēmums ir karadarbība, kad zelta gredzenu var iegūt pret maizes riecienu, bet zelta stieni pret desas līkumu. Savukārt normālos apstākļos zelta īpašnieki var justies droši, ka vajadzības gadījumā spēs ātri iegūt papildus finanšu līdzekļus, ko izlietot savu mērķu vai ieceru realizēšanai.

Kur nonāk pārdotais zelts?

Zelta cena ir piesaistīta notikumiem pasaules biržās, taču absolūti lielākā daļa zelta, ko Latvijas iedzīvotāji pārdod nonāk pie zelta uzpircējiem Rietumeiropas valstīs, kas to noglabā drošos seifos vai pārdod jaunu zeltlietu gatavošanai. Savukārt lombardos ieķīlātais zelts, visbiežāk tiek pārdots citiem zelta tīkotājiem – sievietēm vai vienkārši juvelieriem.

Pirms pārdodiet zeltu, rūpīgi izvērtējiet savas iespējas un vajadzības. Zelta cena ir augsta, taču pārdodot šo resursu jūs būsiet zaudējuši vienu no saviem vērtīgākajiem aktīviem. Ātrais kredīts jeb patēriņa kredīts vairumā gadījumu var palīdzēt atrisināt jūsu pārejošās naudas grūtības. Visi piedāvājumi ir apkopoti portāla atraiskredits.com sākumlapā.