Vienā no iepriekšējiem rakstiem, jau pievērsāmies tam kā veidojas un kādas ir zelta uzpirkšanas cenas. Šoreiz aplūkosim kādas ir zelta cenas lombardos un kā atrast izdevīgāko piedāvājumu.
Pašreizējā zelta cena lombardos?
Situācijās, kad steidzami vajadzīga nauda, daudziem lomabarda apmeklējums un vērtslietu ieķīlāšana liekas labākais risinājums, taču nepamatoti tiek aizmirsti ātrie kredīti, kas ļauj 15 minūtēs aizņemties līdz pat 200 Ls bez procentiem. Konkrēta zelta cena lombardos būs atkarīga no zelta proves un svara. Dārgākā ir prove ar visaugstāko kārtas numuru (999). Šādas proves zelts var būt sastopams zelta stieņos vai retos gadījumos zelta monētās. Zelta gredzens, zelta ķēdītes un citas dārglietas parasti ir 385 līdz 585 proves zelta izstrādājumi. Attiecīgi arī cena var svārstīties no gandrīz 30 Ls/g 999 provei līdz aptuveni 15,5 Ls/g 585 proves zeltam. Ja esiet visu rūpīgi pārdomājuši un aizņemties internetā nevēlaties, rīkojieties šādi:
- paņemiet izvēlētos zelta izstrādājumus un dodieties uz tuvāko lombarda filiāli;
- lombarda speciālists novērtēs zelta vērtību, aplūkojot zelta provi un zeltu nosverot;
- aptuveni 1 minūtes laikā saņemsiet atbildi par pieejamā finansējuma apjomu.
Ja summa un darījuma nosacījumi jūs apmierina, saņemsiet naudu uzreiz. Mēs tomēr iesakam apmeklēt vismaz 3 – 4 lombardus, lai salīdzinātu cenas. Šādā veidā jūs vislabāk varēsiet uzzināt kāda ir pašreizējā zelta cena lombardos. Ņemiet vērā, ka pilnīgi objektīvas informācijas iegūšanai ir nepieciešams apmeklēt lombardus, kas atrodas vairāku kilomentru attālumā viena no otras.
Maksa par lombarda pakalpojumu izmantošanu svārstās no aptuveni 0,4% no ķīlas vērtības dienā līdz vairāk kā 3% dienā. Atšķirība ir grandioza tādēļ ir vērts veikt rūpīgu izpēti. Šādā veidā iespējams ietaupīt vairākus desmitus vai pat simtus latu. Zemāka procentu likme tiek piemērota gadījumos, kad tiek izsniegts lielāks aizdevums uz ilgāku termiņu un attiecīgi ir augstāka uz zemākiem termiņiem.
Kā pelna lombardi, zelta uzpircēji?
Lombardu galvenā peļņa veidojas no procentiem, kas tiek iegūta no zelta rotaslietu ieķīlāšanas. Absolūti lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju zeltlietas īpašumā ir nonākušas kā dāvana vai mantojums, līdz ar to tām ir augsta nostaļģiskā vērtībā. Ņemot vērā, ka zelta uzkrāšanai ir vajadzīgi gadi, lielākā daļa lombardu klientu, kas ieķīlā zeltu ir pensijas vecuma un pusmūža iedzīvotāji. Samērā bieži pensionāri ieķīlā vērtslietas, lai iztiktu līdz nākamajai pensijai, sakrāj procentus, bet pēc tam dodas lūgt naudu tuviniekiem, lai izpirktu ķēdīti vai laulības gredzenu.
Statistika liecina, ka izpirkti netiek aptuveni 10% zelta izstrādājumi. Tie lombardi, kas paralēli nodarbojas ar zelta pārdošanu, mēģina zeltlietas notirgot par krietni augstāku cenu nekā tie tika iegūti. Otra daļa lombardu pārdod zelta ķēdītes, gredzenus un citus izstrādājumus zelta uzpircējiem Latvijā un Rietumeiropā, pārsvarā Vācijā.