Kad vajadzīgs lielāks naudas aizdevumiem, aizņemties uz vienu gadu vai ilgāku termiņu var būt krietni izdevīgāk nekā ļauties īstermiņa bezprocentu kredītu kārdinājumam (salīdzinājumu skat. atraiskredits.com sākumlapā). Prakse liecina, ka aizņemoties uz ilgāku termiņu ir iespējams saņemt izdevīgāku piedāvājumu – mazāku ikmēneša maksājumu un lielāku kredīta summu. Tādējādi ir iespējams atrisināt lielākas problēmas vai piepildīt lielākas ieceres.

Kā aizņemties naudu uz vienu gadu internetā ?

Saņemt naudu

 

Pats vienkāršākas veids, kā aizņemties uz gadu ir pieteikties kredītam internetā. Vairumā gadījumu kreditori, kas piedāvā ilgtermiņa kredītus, neprasa maksu par reģistrēšanos. Tas ļauj (1) pieteikties kredītam bez maksas, (2) saņemt individuālu piedāvājumu, (3) izvērtēt savas iespējas un procentu maksājumus, (4) saņemt naudu. Saņemot kredīta piedāvājumu, jūs iegūsiet lielisku atskaites punktu. Neviens nesaka, ka uzreiz ir arī jāparaksta līgums. Turpiniet meklējumus, taču vismaz zināsiet, ka jums jau ir iespēja aizņemties uz vienu gadu pie konkrētiem nosacījumiem. Runāt no spēka pozīcijām ar kreditoriem ir daudz patīkamāk un arī vieglāk nekā situācijās, kad jāmēģina par visām varēm atrast kādu, kas ir ar mieru aizdot naudu.

Šobrīd tirgū ir pieejami kreditīti, kas ļauj aizņemties naudu jau 15 minūšu laikā, taču pieredze liecina, ka izdevīgākos nosacījumus piedāvā tie aizdevēji, kas gatavi izsniegt kredītā virs 1500 Ls. Izdevīgākie aizdevumi parasti nav pieejami dažu minūšu laikā un līdz naudas saņemšans brīdim ir jāgaida pat līdz 4 darba dienām, taču reizēm ir vērts pagaidīt. Salīdzinoši ātro patēriņu kredītu uzņēmumi aizdod naudu uz ~10% mēnesī, savukārt ilgtermiņa patēriņa kredīti ir pieejami ar procentu likmi no 22% gadā. Atšķirība ir vairāk kā piecas reizes, tādēļ vienmēr ir vērts izvērtēt, kas svarīgāk – (1) laika ietaupījums vai (2) naudas ietaupījums. Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju svarīgāka ir nauda, taču ne visi ir informēti par šiem piedāvājumiem.

Kādas prasības ir jāizpilda kredītņēmējam, lai aizņemtos naudu ?

Visi aizdevēji cer, ka pie viņiem ies tikai ideāli klienti – ar augstiem ienākumiem, tīru kredītvēsturi un bez kredītsaitībām. Praksē šādi cilvēki nav daudz, tādēļ kredīti tiek izsniegti arī tiem aizņēmējiem, kas vēlas aizņemties naudu uz vienu gadu, diviem gadiem vai trīs gadiem, taču nav ideāli. Jāsaprot, ka jo lielāku naudas summu vēlēsieties aizņemties, jo lielākiem ienākumiem jums ir jābūt. Pretējā gadījumā kreditors var prasīt piesaistīt ķīlu vai galvotāju (no 18 gadiem).

Kredītvēsture ir otrs svarīgākais faktors un reizē arī dauziem lielākais klupšanas akmens. Cilvēkiem, kas ir iekļauti kādā no parādnieku reģistriem aizņemties naudu ir krietni grūtāk nekā jebkuram citam. Parādnieku reģistri apkopo informāciju par parādsaistību un kredītsaistību kavējumiem un, ja tie ir notikuši, tad šāds klients automātiski tiek uzskatīts par bīstamu. No otras puses, gadījumā, ja pārkāpums nav bijis liels un ir novērsts, daļa aizdevēju var izlemt, ka kredīts tomēr var tikt piešķirts.

aizņemties naudu uz vienu gaduSituācijās, kad aizņemties naudas kredītu uz vienu gadu tomēr nav iespējams atliek aizdevumi pret ķīlu. Daļa nosliecas par labu kredītam pret nekustamo īpašumu, taču krietni labāka alternatīva vairumā gadījumi ir kredīts pret auto ķīlu, kas ļauj saņemt līdz pat 90% no auto vērtības 24 stundu laikā. Ieķīlāt auto var gadījumos, kad tas nav vecāks par 20 gadiem un ir tiesīgs pārvietoties pa Latvijas autoceļiem. Aizņemties naudu uz vienu gadu pret auto ir vienkārši, turklāt procentu likmes ir zemākas nekā ātrajiem kredītiem vai patēriņa kredītiem. Vajadzības gadījumā var aizņemties arī uz ilgāku termiņu, piemēram, 5 gadiem. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.