Kad pietrūkst nauda, lombarda kredīts ir viens no variantiem, kā iegūt papildus finansējumu ātri un droši. Lombardi aizdod līdz 1/3 no preces novērtējuma vērtības, taču jārēķinās, ka jūsu un lombarda darbinieku viedoklis par preces vērtību var krietni atšķirties. Nauda tiek izmaksātā uz rokas un procentu likmes lombardos ir vidēji tādas pašas kā ātrajiem kredītiem, taču ir kāda nianse. Ātrie kredīti  atsevišķos gadījumos ir pieejami bez maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām. Ja jums ir  nepieciešami vien 20 Ls – 150 Ls vai pat 200 Ls, tad ātrie kredīti īstermiņā var būt krietni izdevīgāki. Kredītu salīdzinājumu skat. atraiskredits.com sākumlapā.

Lombarda kredīts praksē – kā to iegūt un, cik tas maksā ?

lombarda kredītsIevadā jau norādījām, ka ātrais lombarda kredīts ir pieejams vidēji līdz 1/3 no preces novērtējuma vērtības. Lai saņemtu naudu, dodieties uz tuvāko lombardu, līdzi ņemot ķīlu – dārglietas, mobilo telefonu, veļasmašīnu, ledusskapi, velosipēdu vai kādu citu priekšmetu. Ja jums ir laiks, apstaigājiet vairākus lombardus, jo lombarda kredīts ir samērā subjektīvs un pieejamā naudas summa var būtiski atšķirties. Protams, lombarda darbiniekiem ir noteikta apmācība, kā noteikt preču vērtību. Šaubu gadījumā lombarda darbinieks ielūkojas kādā no preču salīdzināšanas portāliem, lai noskaidrotu, cik maksā jauna prece un atņemt vismaz 50% – 70% no tās cenas. Klientam piedāvātais lombarda kredīts ir atlikums no šī vienkāršā aprēķina.

Augstāku cenu par preci iespējams iegūt gadījumos, kad precei ir iepakojums, tā ir tīra un spēj pildīt savas funkcijas. Procentu likme lombardos ir vidēji tāda pati kā piedāvā ātrie kredīti. Svarīgi gan ņemt vērā, ka ātrie kredīti ir noderīgi tikai kā īstermiņa risinājums, jo komisijas maksa par kredīta termiņa pagarināšanu var pārsniegt pat 20% mēnesi. Ja jūs jau sākotnēji ziniet, ka naudas kredīts ir vajadzīgs uz ilgāku laiku nekā 1 mēnesis, lombarda kredīts varētu būt noderīgs. Paralēli, kredīts lombardā var tikt aizstāts ar citiem finanšu pakalpojumiem, no kuriem visvieglāk pieejamie ir patēriņa kredīti bez ķīlas. Maksimālais termiņš, uz kuru var saņemt naudu ir 5 gadi, bet maksimālā summa ir 7000 Ls. Brīžos, kad lielāka naudas summa nepieciešama steidzami, patēriņa kredīts līdz 1000 Ls var tikt iegūts pat 15 minūtēs.

Vai lombarda kredīts ir drošs pakalpojums ?

Sabiedrībā valda uzskats, ka uz lombardiem dodas tikai bomži, pensionāri un noziedznieki un ne bez pamata. Agrākos gados, pirms nebanku kreditoru licencēšanas sistēmas ieviešanas lombardi lielā mērā varēja kalpot kā naudas atmazgāžanas iestādes. Lombards varēja nopirkt svečturi vai kumodi par 20 Ls no pensionāres laukos un pārdot to par 5000 Ls. Pircējs un reizē arī lombarda īpašnieks varēja būt ēnu ekonomikas vai kriminālo aprindu pārstāvis, kas ar lombardu palīdzību legalizēja līdzekļus. Pašreizējā ekonomiskajā situācijā gan lombardu klientu skaits un loks ir būtiski paplašinājies un tos apmeklē visdažādākie cilvēki, kam vajadzīgi papildus līdzekļi, bet nav ticība bankām vai interneta kredītiem. Katru priekšmetu nododot lombardā tas tiek iegrāmatots un ielikts plauktā, tomēr 100% drošību, ka tas netiks saskrāpēts vai sabojāts, protams, nevar garantēt neviens. Ja rodas problēmas ar lombardiem, sazinieties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centru (PTAC). Šī iestāde izsniedz lombardiem licences un vienlaikus arī aizstāv patērētāju tiesības. Pat pieminot PTAC vārdu lombardu darbinieki kļūst daudz pretimnākošāki.

Lombarda kredīts līdzīgi kā jebkurš cits finanšu pakalpojums ir samērā ienesīgs. Konkrēts lombarda ienākumu apmērs ir atkarīgs no tā atrašanās vietas, realizētās cenu politikas un preču uzpircējiem. Tradicionāli zelta izstrādājumi, kas netiek izpirkti tiek pārdoti ārvalstu zelta uzpircējiem, bet sadzīves tehnika un citas mājsaimniecībā noderīgas lietas tiek tirgotas turpat uz vietas vai caur sludinājumu portāliem. Cena par licences saņemšanu ir 50 tūkstoši latu un tieši šī iemesla dēļ, līdz ar licenču sistēmas ieviešanu lombardi apvienojās, izveidojot lielus lombardu megauzņēmumus, kas var vienlaikus piederēt vairākiem īpašniekiem. Kopumā kredīts lombardos tiek izmantots reizēs, kad pietrūkst līdz algai vai mērķa realizācijai un nav izpratne par interneta aizdevumu norēķinu niansēm vai arī reizēs, kad ir vēlme tikt vaļā no  kādas nevajadzīgas lietas.