Vislielāko popularitāti jauniešu vidū Latvijā ir iemantojuši ātrie kredīti no 18 gadiem. Nauda pieejama 15 minūtēs, bez ķīlas un galvotāja. |Ja Tev ir 20 gadi, uzzini, kurš kredīts bez komisijas maksas ir izdevīgākais. Ja vēl ir tikai 18 vai 19 gadi, ielūkojies šī portāla sākumlapā, lai apskatītu variantus. Aizņemies atbildīgi.

Kam un kā pieejami ātrie kredīti no 18 gadiem?

Ātrie kredīti no 18 gadiem pieejami internetā 10 – 20 minūtes pēc reģistrēšanās izvēlētā kreditora mājas lapā. Lai aizņemtos Tev ir jābūt – (1) regulāriem ienākumiem, (b) tīrai kredītvēsturei.

Procedūras apraksts var likties garš un sarežģīts, taču patiesībā tas ietver četras pamatdarbības – (1) salīdzini kredītus (skat. portāla sākumlapu, iespēja ietaupīt naudu); (2) reģistrējies izvēlētā kreditora mājas lapā, (3) pārskaiti reģistrācijas maksu (parasti 1 santīms); (4) saņem naudu kontā. Procedūra nav sarežģītākā kā jebkura rēķina apmaksa vai koncerta biļešu iegāde internetā. Lai gūtu labāku priekšstatu par to, kā pieejami ātrie kredīti no 18 gadiem, aplūkosim pašu procedūru nedaudz tuvāk.

Reģistrējoties uzņēmuma mājas lapā, ir jāaizpilda vienkārša anketa, kurā jānorāda personīgā informācija (vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta) un kontaktinformācija (mobilā telefona numurs, epasts).  Pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas ātrie kredīti no 18 gadiem jau būs nedaudz tuvāk. Nākamais solis – reģistrācijas maksas (1 santīms) pārskaitīšana, ir paredzēta, lai kreditors varētu pārbaudīt aizņēmēja vecumu un noskaidrotu bankas konta patieso īpašnieku. Pozitīvā lēmuma gadījumā, aptuveni 10 – 20 minūtes pēc reģistrācijas maksas pārskaitīšanas, nauda tiks ieskaitīta Tavā bankas kontā. Daļa uzņēmumu papildus izvirza prasību veikt atkārtotu kredīta pieprasījuma apstiprinājumu (ar īsziņu, piezvanot vai izdarot attiecīgu izvēli jaunizveidotajā klienta profilā). Pašlaik naudas kredīti no 18 gadu vecuma tiek izsniegti vien dažos uzņēmumos (skat. linku raksta sākumā), tomēr darbojoties prātīgi un salīdzinot vairākus piedāvājumus ir iespējams ietaupīt vairākus desmitus vai pat vairākus simtus latu.

Vērts atzīmēt, ka, lemjot par kredīta piešķiršanu, uzņēmumi rūpīgi izvērtē klienta kredītvēsturi un gadījumos, kad oficiālu kredītsaistību vai parādsaistību atmaksa ir kavēta ilgāk par 60 dienām vai arī parāda summa ir pārsniegusi 100 Ls, kredīts var netikt izsniegts. Realizējoties iepriekšminētajiem priekšnoteikumiem, aizņēmējs tiek iekļauts parādnieku reģistrā, kas informāciju glabā 10 gadus un ilgāk. Šajā kontekstā jaunieši ir priviliģēta grupa, jo kredītvēsture ir tīra, pozitīva, tādējādi kredīti no 18 gadu vecuma jauniešiem ar pastāvīgiem ienākumiem internetā ir pieejami tāpat kā pieaugušajiem.

Procentu likmes un soda sankcijas

Aizņemoties pirmajā reizē ātrie kredīti no 18 gadiem  uz 1 mēnesi ir pieejami nav pieejami bez procentu maksājumiems, taču, ja rodas problēmas ar aizdevuma savlaicīgu atmaksu būs jāmaksā par kredīta pagarināšanu. Maksa par šo pakalpojumu ir samērā atšķirīga un svārstās no 12,5% līdz gandrīz 30% no neatmaksātās summas mēnesī. Daži kredītņēmēji neliekas ne zinis par parāda atmaksu un mēģina vienkārši aizmirst pašu aizņemšanās faktu. Šādos gadījumos aizdevējs var pielietot soda sankcijas, kuru apmērs bieži pārsniedz pat 1% dienā. Pozitīvā īpatnība šajā scenārijā ir tā, ka saskaņā ar LR Civillikumu sodam ir jābūt samērīgam ar nodarījumu. Tas nozīmē, ka soda naudā var nākties samaksāt ne vairāk kā 100% no kredīta summas, ja neskaita parādu piedzinēju izdevumus. Tomēr vislielākais sods, ko var radīt nepārdomāta aizņemšanās ir kredītvēstures sabojāšana. Lai arī tas var likties mazsvarīgi, tomēr pēc gadiem 5 vai 10, kad radīsies vēlme iegādāties līzingā kādu lielāku priekšmetu vai pat mājokli, tas nebūs pieejams vai arī būs pieejams uz krietni augstākām procentu likmēm.

Ātrie kredīti no 18 gadiem un atbildīga aizņemšanās

Jebkuram pilngadīgam jaunietim, kuram ir regulāri ienākumi un pozitīva kredīta vēsture internetā ir pieejami ātrie kredīti no 18 gadiem, taču tā nav vienīgā alternatīva kur aizņemties naudu. Aizņēmums no draugiem, radiem vai paziņām daudzos gadījumos būs krietni vien izdevīgāks risinājums. Tomēr, ja naudas kredīts nepieciešams steidzami un ir skaidra izpratne par to, kā atmaksāt kredītu savlaicīgi, ātrie kredīti var būt izvēle, ko drīkst apsvērt pat 18 gadu vecumā. Aizņemies atbildīgi.