Katram no mums ģimenē vai draugu lokā ir kāds, kas ir devies strādāt uz ārzemēm. Iespējams,darbs ārzemēs uz kredīta daļa no viņiem iepriekš teica, ka  nekad nebrauks prom no Latvijas, taču dzīvē mēdz gadīties visādi un reizēm nākas pārdomāt iepriekš paustās apņemšanās. Ja nav līdzekļi, lai fiziski iztiktu darbs ārzemēs var palīdzēt tās atrisināt dažu mēnešu laikā, tomēr ir svarīgi, lai būtu nauda par ko iztikt vismaz līdz pirmajai algai. Kredīts aviobiļetei, autobusa biļetei var izlīdzēt situācijās, kad nav no kā aizņemties un ir jādodas prom pavisam drīz. Prakse liecina, ka daudzās darbā iekārtošanas aģentūrās tiek piedāvāts darbs ārzemēs uz kredīta, t.i. aģentūra apmaksā ceļu un dzīvošanu, taču no pirmās algas ir jāatmaksā noteikta naudas summa. Tas, protams, nav lētākais variants, tādēļ ir vērts apsvērt iespēju aizņemties internetā pašam un atrast darbu pa saviem kanāliem.

Darbs ārzemēs uz kredīta bez procentiem

Pašlaik ātro patēriņa kredītu tirgū briest zināmas pārmaiņas, kas varētu padarīt pakalpojumu vēl izdevīgāku (samazināt procentu likmes), taču jau šobrīd vairākos uzņēmumos ir pieejams pirmais kredīts bez maksas. Aizņemties bez procentiem ir iespējams uz laiku līdz 30 dienām. Maksimālā aizdevuma summa ir 200 Ls un atmaksājot naudu noteiktajā termiņā nekas papildus nav jāmaksā, t.i. jāatmaksā tikpat, cik paņemts. 200 Ls, protams, nav daudz, taču tas ir vairāk nekā nekas. Paralēli daļa kreditoru ļauj aiznemties līdz pat 1000 Ls, turklāt pirmos trīs mēnešus nemaksājot neko (kredītbrīvdienas). Šādi piedāvājumi ir salīdzinoši reti, taču tie ir pieejami. Detalizētāk par tiem varat uzzināt portāla atraiskredits.com sākumlapā.

Došanās uz ārzemēm uz kredīta, lai strādātu un uzlabotu savu dzīves kvalitāti ir apsveicama, taču atcerieties, aizlienētā nauda nav dāvana un būs jāatmaksā jebkurā gadījumā. Bezizejas situācijās, kad trūkst nauda ēšanai, daļa cilvēku nepievērš pienācīgu uzmanību piedāvājumu izpētei un paņem pirmo kredītu, kas pagadās, taču tas nav pareizi. Rūpīga aizdevumu un to nosacījumu salīdzināšana ļauj ietaupīt krietnu naudas summu un tieši sabiedrības mazturīgāko iedzīvotāju daļai katrs ietaupītais lats ir no svara.

Kā aizņemties droši un, kas jāņem vērā, lai darbs ārzemēs būtu veiksmīgs?

Pirms aizņemties, rūpīgi apdomājiet, vai naudas kredīts ir tiešām nepieciešams. Kad esiet pārliecināti, ka bez kredīta neiztikt, izanalizējiet savas vajadzības, kā arī spējas un iespējas atmaksāt līdzekļus savlaicīgi. Ja ziniet kādu radu, draugu vai paziņu, kas jau strādā ārzemēs, iespējams, variet sarunāt, ka īslaicīgi nakšņosiet tur. Šāda iespēja ļauj ietaupīt ārkārtīgi daudz līdzekļus, jo nakšņošana viesnīcās ir dārgs pakalpojums, kas pat nedēļas laikā var apēst visus jūsu uzkrājumus. Papildus tam paziņas var palīdzēt ar darba atrašanu, kas, bieži vien, ir pat svarīgāk nekā pajumtes došana.

Viens no labākajiem ieteikumiem, dodoties uz ārzemēm, ir nebūt lepnam. Nebrīnīties, ja nespēsiet atrast savai kvalifikācijai un spējai atbilstošu darbu. Arī Latvijā darbu vieglāk ir atrast latviešiem nekā ķīniešiem, kas, iespējams, ir prasmīgāki, taču gluži vienkārši nav vietējie. Sākotnēji ir svarīgi sākt darīt jebkādu darbu, iepazīt sistēmu, uzzināt vietējās īpatnības. Pats sliktākais variants ir noraitīt visus darba piedāvājumus un tad žēlabainām acīm lūgt naudu tuviniekiem, lai atgrieztos Latvijā. Ņemot vērā, ka darba meklējumi var ieilgt un procentu likmes ātrajiem kredītiem ir salīdzinoši ļoti augstas, iespējams, labāks risinājums var būt kredīts uz 12 mēnešiem. Šajā laikā iespējams gan atrast darbu, gan iekrāt pietiekami, lai atdotu parādus un sūtītu naudu tuviniekiem, turklāt ikmēneša maksājumu apmērs ir zemāks.

Katram no mums ir dotas divas rokas un kājas, metiet kaunu pie malas un kļūstiet par savas dzīves noteicēju. Darbs ārzemēs uz kredīta var nelikties cēls un godājams, taču jūs uz turieni nedodaties, lai kādam izpatiktu, bet gan, lai nopelnītu naudu un atgrieztos dzimtenē. Tiesa, ja ārzemēs iekārtosieties labi, tad atgriezties būs ļoti grūti, jo atšķirība algas līmeņos ir ļoti ievērojama.

Novēlam izturību un veiksmi sasniegt to, ko vēlaties un ceram, ka iepriekš savas vēlmes esiet rūpīgi pārdomājuši, jo domai piemīt pamatīgs spēks, ja vien tai tic.