Uzņēmums FZ Capital ir viens no vairāk kā 50 uzņēmumiem, kas ir saņēmis Patērētāju tiesību un aizsardzības centra (PTAC) licenci un ir tiesīgs izsniegt nebanku kredītus Latvijas teritorijā. Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju Fz capital sniedz šādus finanšu pakalpojumus: (1) hipotekārais kredīts nekustamā īpašuma iegādei, (2) kredīts komunālo parādu dzēšanai pret nekustamo īpašumu un vienkāršais vekselis.

Ja plānojat ieķīlāt savu māju, dzīvokli vai zemi, lai aizņemtos lielākas naudas summas, jums varētu noderēt kredīts pret nekustamo īpašumu līdz pat 70`000 Ls uz laiku līdz 5 gadiem. Savukārt, ja nepieciešama vien neliela summa, līdz 200 Ls, tad to iespējams saņemt pat bez maksas (0%) uz 30 dienām. Papildus tiek piedāvāti arī kredīti līdz 1000 Ls 15 minūšu laikā. Vairāk par šo iespēju variet uzzināt atraiskredits.com sākumlapā. Turpinājumā detalizētāk aplūkosim FZ Capital.

Kas ir FZ Capital ?

Uzņēmums FZ Capital ir saņēmis PTAC licenci (Nr. NK-2011-029, pēc pārreģistrācijas Nr.NK-2012-025, derīga līdz 02.11.2013.) un paralēli jau ievadā sniegtajai informācijai piedāvā arī dažādas juridiskās konsultācijas saistībā ar mantojuma kārtošanu un noformēšanu, komunālo parādu dzēšanu, mantas sadali laulības šķiršanas procesā, ar privatizāciju saistīto jautājumu risināšanā, kā arī var pārstāvēt klientu nekustamā īpašuma izsolēs.

Aizņemšanās pret nekustamā īpašuma ķīlu, viennozīmīgi ir augsta riska darījums, kas sliktākajā gadījumā var draudēt ar savā īpašuma zaudēšanu. Publiski pieejamā informācija liecina, ka FZ Capital nekautrējas piedzīt savu naudu ar tiesu izpildītāju, taču no otras puses tā rīkojas visi kreditori. Lai izvairītos no liekām nepatikšanām ir vērts pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtēt savu maksātspēju, pārdomāt variantus, kā rīkosieties gadījumā, ja pēkšņi zaudēsiet darbu un nevarēsiet segt ikmēneša maksājumus. Paralēli obligāti izlasiet jebkuru kreditēšanas līgumu līdz galam. Ja ir kādas neskaidrības, jautājiet. Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu, jums ir tiesības rosināt izmaiņas aizdevuma līgumā.

Jautājumu gadījumā sazinieties ar PTAC speciālistiem un precizējiet nianses. PTAC ir iestāde, kas izsniedz licenci, izskata patērētāju sūdzības un vajadzības gadījumā arī var anulēt licenci. Maksa par pirmreizējās licences saņemšanu ir 50 tūkstoši latu, bet katru gadu vēl papildus ir jāmaksā 10 tūkstoši latu par licences atjaunošanu. Praksē neviens kreditors gan vēl nekad nav zaudējis licenci, dēļ pārkāpumiem, taču tas ir tikai laika jautājums.

Ņemot vērā, ka kredīts pret hipotēku parasti paredz lielu naudas summu aizņemšanos, ir vērts salīdzināt dažādas alternatīvas. SIA “FZ Capital” nav vienīgais, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Pilnīgi iespējams, ka brīdī, kad lasāt šo rakstu labākus nosacījumus piedāvā kāda komercbankām, taču to iespējams uzzināt tikai salīdzināt vairākus piedāvājumus. Viens no variantiem kā to izdarīt ir ielūkoties atraiskredits.com sākumlapā un paralēli aplūkot visu Latvijā pārstāvēto komercbanku mājas lapas. Jā, tas prasīs laiku, taču iespējams ietaupīsiet vairākus tūkstošus latu un tas ir daudz.

SIA FZ Capital kontakti

Ja vēlaties sazināties ar uzņēmumu FZ Capital, dodieties uz Blaumaņu ielu 28 – 3, Rīgā, LV – 1011.