Situācijās, kad vajadzīgs lielāks aizņēmums (līdz 10000 Ls), ilgtermiņa patēriņa ilgtermiņa patēriņa kredīts heikredīti var palīdzēt aizpildīt robu starp vēlmēm un iespējām. Pieteikšanās aizdevumam noris internetā un atkarībā no kreditora noteikumiem izmaksā 0 Ls vai 0,01 Ls. Pretendēt uz ilgtermiņa kredītu bez ķīlas var ikviens LR iedzīvotājs vecumā no 20 gadiem. Vairāk par šobrīd aktuālajiem piedāvājumiem variet uzzināt sadaļā patēriņa kredīti.  Aizņemieties atbildīgi. Ietaupiet aizņemoties.

Vai patēriņa kredīti nav dārgi ?

Pašreizējos apstākļos ilgtermiņa patēriņa kredīti līdz 10000 ls ir nesalīdzināmi lētāki par ātrajiem kredītiem, taču joprojām dārgāki nekā banku aizdevumi. Tiesa jāņem vērā, ka banku prasības kredītu izsniegšanā mēdz būt daudz stingrākas, taču tas jau ir cits stāsts. Minimālā procentu likme patēriņa kredītiem praksē ir no 22% gadā, taču precīzs ikmēneša maksājums būs atkarīgs no izvēlētā aizdevuma atmaksas termiņa, kredīta summas, klienta kredītsaistībām un kredītvēstures. Gadījumā, ja nepieciešama lielāka kredīta summa nekā varat to atļauties, kreditori tradicionāli piedāvā piesaistīt galvotāju (no 18 gadiem) vai aizdot naudu pret ķīlu.

Tā kā ne visiem ir pieejami cilvēki, kas var galvot par kredītsaistībām, tad, bieži vien, vienīgā alternatīva mēdz būt aizņemšanās pret ķīlu. Tradicionāli kreditori ir paraduši prasīt nekustamā īpašuma ķīlu (māja, zeme, dzīvoklis), vai mantas ķīlu (lombardos), taču paralēli ir parādījusies arī iespēja aizņemties pret auto ķīlu. Ilgtermiņa pateriņa kredīti pret auto ķīlu ļauj iegūt līdz 10000 ls uz laiku līdz 5 gadiem. Procentu likmes šiem aizdevumiem mēdz būt no 32% līdz 45% gadā un ir zemākas gadījumos, kad izvēlēts ilgāks kredīta atmaksas termiņš. Atšķirībā no ierastajiem patēriņa kredītiem, aizdevums pret auto ir pieejams no 18 gadiem, turklāt arī ar sliktu kredītvēsturi vai bez ienākumiem. Auto kalpo kā nodrošinājums un kreditors ir gatavs uz auto pārņemšanu situācijās, kad klients kļūst maksātnespējīgs.

Pati labākā īpašība ilgtermiņa kredītam pret auto ir tā, ka, aizņemoties pret ķīlu, iespējams turpināt lietot savu auto visu aizdevuma atmaksas periodu. Tas nozīmē, ka automobilis nav jānoliek kādā mistiskā auto placī un ar to joprojām var turpināt braukt gan uz darbu, gan izklaidēties, gan savās ikdienas darīšanās.

Kādas ir patēriņa kredītu alternatīvas ?

Atkarībā no kredīta izlietojuma mērķa katram konkrētam lietotājam var būt izdevīgāks cits finanšu pakalpojums. Ja plānots iegādāties lētu nekustamo īpašumu, tad neapšaubāmi daudz izdevīgāks būs kredīts mājokļa iegādei (hipotekārais kredīts), ko tradicionāli piedāvā bankas. Jārēķinās, ka, pieprasot aizdevumu bankā, no klienta tiks prasīta pirmā iemaksa vismaz 10% – 20% apmērā. Izņēmums ir tās situācijas, kad bankas pārdod īpašumus, ko pašas kreditējušas un šobrīd nevar realizēt. Labākais piemērs tam ir dzīvokļi jaunajos projektos, kuru attīstīšanā komercbankas ir ieguldījušas miljonus, bet,  attīstītājam bankrotējot, ēka stāv neizmantota un rada kreditoram zaudējumus. Protams, vienīgais īpašums jaunajos projektos, kas iekļaujas 10000 Ls robežās varētu būt pieliekamais vai garāža, bet tas nemaina lietas būtību.

Paralēli, ja vēlaties iegādāties auto uz nomaksu, noderīgāks varētu būt auto līzings, nevis ilgtermiņa patēriņa kredīts. Tāpat situācijās, kad vajadzīgs kredīts biznesa uzsākšanai lētāks un labāks veids kā iegūt papildus līdzekļus ir dažādi speciālie valsts un privātuzņēmumu izveidotie atbalsta instrumenti. Šis risinājums ir daudz lētāks un izdevīgāks, turklāt pastāv pat biznesa enģeļi, kas iesaistās uzņēmuma attīstības sākumposmā apmaiņā pret akcijām. Kreditoram tas ir liels risks, taču reizē arī liela iespēja, veiksmes gadījumā iegūt pasakainu peļņu. Aizņemieties atbildīgi.