Superbingo ir viena no populārākajām skaitļu loterijām Latvijā, tādēļ nav brīnums, ka superbingo rezultāti interesē tik daudzus Latvijas iedzīvotājus. Lai arī katru nedēļu tv ekrānā tiek izspēlēti visdažādākie laimesti, iespēja uzvarēt super bingo ir gaužām niecīga.

Cik liela ir iespēja uzminēt superbingo skaitļus un iegūt lielo laimestu ?

Saskaņā ar “Latvijas loto” sniegto informāciju iespēja laimēt superbingo ir viens pret ~2,5 miljoniem (1: 2`650`447). Šo laimestu var iegūt

Superbingo logo

Superbingo logo, Avots: Latloto lv

tas, kuram pirmajam līdz noteiktai bumbiņai ir atminēti visi 20 skaitļi. Salīdzinoši daudz lielāka varbūtība ir laimēt rāmi (1:3`360), jo šeit ir jāuzmin tikai 14 skaitļi, kas atrodas centrā līdz 45 bumbiņas izpēlei. Savukārt super bingo centrs skaitās atminēts brīdī, kad līdz 45 bumbiņas izpēlei ir atminēti 6 skaitļi. Matemātiski vērtējot, iespēja to izdarīt tiek vērtēta kā 1:25. Tādējādi mazās uzvaras garšu, visticamāk, var izbaudīt gandrīz ikviens ilglaicīgs super bingo spēlētājs, ja ne uzminot rāmi, tad vismaz centru noteikti.

Tas, kas padara šo izlozi tik pievilcīgu, piesaistot aizvien jaunus spēlētājus ir tv izlozes, kurās piedalās reāli cilvēki. Superbingo izlozes laikā tiek izspēlēti laimesti –  – 500 Ls, 1000 Ls, 5000 Ls, auto. Tas viss liekas tik iegūstams, ka spēlē iesaistās gan studenti, gan pensionāri, kam pietrūkst līdzekļi pārtikai vai medkamentiem, taču atliek nauda vienai loterijas biļetei.

Vai Superbingo padara atkarīgu ?

Spēle superbingo tāpat kā jebkura azartspēle vai loterija ietver zināmu risku. Cilvēki, kas ir tendēti uz atkarībām – alkohols, narkotikas, azartspēles, datorspēles – var viegli kļūt arī atkarīgi arī no šādām izlozēm. Azartspēļus vada iracionāla ticība iespējai laimēt lielo laimestu, kas vienā momentā varētu atrisināt visas problēmas. Pat zaudējot visu naudu, joprojām ir cerība, ka, aizņemoties naudu, iespējams visu atgūt, taču tā, protams, nav taisnība. Vienīgais, ko iegūst atkarīgie ir sagrauta sava un ģimenes dzīve. Ja atvēliet superbingo spēlēšanai vairāk par 1/100 daļu no saviem ienākumiem, tad var samērā droši apgalvot, ka esiet atkarīgs vai vismaz atrodaties potenciālā riska zonā. Spēlējot ilgtermiņā, liela daļa spēlmaņu kļūst atkarīgi nevis no vēlmes uzvarēt, bet no pašas spēles sajūtas. Ja saskatiet šādas briesmas savā vai savos tuviniekos, meklējiet profesionālu palīdzību.

Kādas ir alternatīvas skaitļu loterijām ?

Pati labākā motivācija, kas varētu vadīt cilvēkus spēlēt super bingo ir prieks. Ja līdzekļi atļauj un reizi nedēļā vai mēnesī nopērkat vienu biļeti, tā, iespējams, vēl nav atkarība un variet turpināt spēlēt, taču ir labāks risinājums. Cilvēki, kuriem superbingo ir vienkārši brīvā laika kavēklis vai veids kā gūt prieku nepērk biļetes. Tā vietā izvēlētie laimīgie skaitļi tiek vienkārši pierakstīti uz avīzes malas vai baltas papīra lapas.  Brīdī, kad notiek izloze tv ekrānā, tai iespējams sekot ar lielu aizrautību, tajā pašā laikā neiztērējot ne santīmu. Protams, arī šis variants ietver risku pāriet no bezmaksas spēlēšanas uz dalību maksas izlozē, tādēļ esiet piesardzīgi. Iepriekš jau mēs esam pētījuši, cik liela ir iespēja uzvarēt latloto izlozēs. Rezultāti pārsteigs daudzus, taču pats interesantākais ir tas, ka Latvijas loto novieto šo statistiku vietās, kur ieskatās reti, kurš spēlmanis.

Kam pieder Superbingo ?

Saskaņā ar LR likumdošanu skaitļu loterijas un momentloterijas Latvijas teritorijā var rīkot tikai 1 uzņēmums – VAS “Latvijas loto”. Tādējādi visi līdzekļi, kas tiek iegūti no superbingo izlozēm nonāk valsts kopējā budžetā. No vienas puses, ir pozitīvi, ka cilvēku atkarības papildina valsts budžetu, nevis kāda privātuzņēmēja maciņu. Tāpat var arī pieņemt, ka gadījumā, ja valsts šādas izlozes neorganizētu, tad vieta tukša nepaliktu un cilvēki spēlētu nelegāli. No otras puses, būtu vēlams, lai Latvijas loto, Azartspēļu uzraudzības komisija un Finanšu ministrija kā Latvijas loto īpašnieks darītu vairāk, lai brīdinātu par briesmām, kas saistītas ar superbingo un tai līdzīgu loteriju spēlēšanu. Esiet piesardzīgi. Labāk nopērciet sev tuviem cilvēkiem kādu dāvanu, nevis izmetiet naudu vējā.