Aizvien vairāk Latvijas iedzīvotājiem ir nepieciešams kredīts ar kavētiem kredītmaksājumiem. Kredītvēstures sabojāšana nav traģēdija, taču tas nav arī nekas tāds ar ko lepoties. Negatīva kredītvēsture krietni apgrūtina iespējas iegūt hipotekāro kredītu vai patēriņa kredītu, tomēr pie noteiktiem apstākļiem naudas aizdevumu tomēr ir iespējams iegūt.

Kā iegūstams kredīts ar kavētiem kredītmaksājumiem?

Lielākā daļa ātro kredītu devēju savā jautājumu un atbilžu sadaļā norāda, ka kredīti netiek kredīts ar kavētiem kredītmaksājumiemizsniegti cilvēkiem ar kavētiem kredītmaksājumiem vai pārkāptām parādsaistībām. Daļēja atkāpe tiek pieļauta tajos gadījumos, kad iepriekšējās parādsaistības ir dzēstas, taču ir svarīgi saprast, ka, lai arī pagātnes kļūdas tiek nokārtotas, informācija par pašu pārkāpuma faktu turpina glabāties parādnieku reģistros 10 gadus.Paralēli kredītu var būt iespējams saņemt tajos gadījumos, kad pārkāpums ir noticis pavisam nesen, jo pastāv iespēja, ka informācija parādnieku reģistrā vēl nemaz nav ievietota.

Lemjot par naudas aizdevuma piešķiršanu, patēriņa kredītu uzņēmumi pārbauda parādnieku datu bāzēs apkopoto informāciju un atkarībā no saviem iekšējiem noteiktiem, nolemj atbalstīt vai noraidīt kredīta saņemšanu. Lielākajā daļā gadījumu aizdevēji nolemj kredītu neizsniegt, taču visām likumsakarībām ir izņēmumi, tādēļ atliek vien mēģināt (kredītu salīdzinājumu skat. atraiskredits.com sākumlapā).

Ja ātrais patēriņa kredīts ar kavētiem kredītmaksājumiem tomēr tiek atteikts, viss vēl nav zaudēts. Ja jūsu īpašumā ir nekustamais īpašums vai automašīnas, tad joprojām ir pieejami divi aizdevumu veidi – (a) kredīts pret nekustamo īpašumu, (b) kredīts pret automašīnas ķīlu jeb autolombards. Tā kā kreditoru galvenā motivācija darboties ir peļņa, bet ekonomiskās krīzes gados tie ir pamatīgi apdedzinājušies, aizdošana vairs nenotiek ar tādu vērienu kā agrāk, taču īpašuma vai auto ieķīlāšana var pavērt daudzas durvis.

Tradicionāli kredītiestāžu noteikumi paredz, ka aizņemties pret auto iespējams līdz 90% no automašīnas vērtības, turklāt, saglabājot iespējas pārvietoties ar savu auto, visu naudas kredīta atmaksas termiņu. Savukārt, aizņemoties pret nekustamā īpašumo, var iegūt līdz pat 70% no īpašuma vērtības. Daļa uzņēmumu ir gatava aizdot tikai pret īpašumiem, kas izvietoti Rīgā, Jelgavā vai Jūrmalā, taču citi pieņem kā ķīlu īpašumu jebkurā Latvijas nostūrī, pie nosacījuma, ka tā novērtējums un aizdevēja riska tolerence ir samērīgās robežās.

Lai saņemtu kredītu ar kavētiem kredītmaksājumiem pret ķīlu, jums ir jāveic sekojošas darbības:

  • salīdziniet visus kredītus;
  • aizpildiet reģistrācijas pieteikumu bez maksas; 
  • aptuveni 30 minūtēs līdz 2 stundās saņemsiet individuāli sagatavotu piedāvājumu (šajā brīdi jums vēl nav nekādas saistības pret aizdevēju);
  • ja izteiktais naudas aizdošanas piedāvājums jūs apmierina, sekojiet krditora instrukcijām un saņemiet naudu (parasti jādodas parakstīt līgumu uz aizdevēja filiāli, elektroniski vai saņemot līgumu mājās, ar kurjeru).

Prakse liecina, ka naudu iespējams saņemt 1 dienā līdz 1 nedēļā. Visātrāk kredīts pieejams gadījumos, kad jums ir konts tajā pašā bankā, kur aizdevējam un visi nepieciešamie dokumenti jau ir savākti. Kopumā, lai, kā jūs tālāk arī rīkotos, aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu līgumā noteiktajā termiņā.