Patēriņa kredīts pret kustamas lietas ķīlu ir pieejams pilnīgi visiem Latvijas iedzīvotājiem, bet ko tas vispār nozīmē? Kredīts pret kustamas lietas ķīlu ir (1) autolombards (aizdevums pret automašīnu) un (2) parastais lombards. Pirmais no aizdevumu veidiem ļauj aizņemties līdz pat 90% no automašīnas vērtības 1 dienā un vienlaikus, saglabājot iespējas turpināt lietot auto. Otrs kredīts ir visiem labi zināmais lombards, kuru var izmantot, ieķīlājot tv, ledusskapi, dārglietas u.c. vērtīgas mantas.

Kurš ir izdevīgākais kredīts pret kustamas lietas ķīlu?

kredīts pret kustamās lietas ķīlu internetāAtkarībā no jūsu vajadzībām un iespējām izdevīgākais var būt gan autolombards, gan lombards, gan ātrais patēriņa kredīts. Auto lombarda galvenā priekšrocība ir iespēja saņemt naudu pret auto vienlaikus saglabājot iespēju braukt ar savu automašīnu visu kredīta atmaksas laiku. Maksimālā summa, ko šādā veidā iespējams aizņemties ir 10 tūkstoši latu un to var izmantot ikviens auto īpašnieks, kura spēkrats nav vecāks par 20 gadiem un ir darba kārtībā (OCTA, tehniskā apskate). Procentu likmes šim pakalpojumam ir no 32% gadā, kas var likties daudz, taču ir n-tās reizes mazāk nekā ieķīlājot mantas lombardā vai izmantojot ātro kredītu, bet par to vēlāk.

Lombards ir viens no vissenākajiem finansiālā atbalsta instrumentiem. Latvijā tas pastāv jau vairāk kā simts gadus un to parasti izmanto situācijās, kad steidzami vajag naudu. Ieķīlājot mantu lombardā, to nevar turpināt lietot un procentu likmes ir vidēji 12% līdz 20% mēnesī, dažreiz arī mazāk. Atmaksājot parādu un procentu maksājumus noteiktajā termiņā vai ātrāk, ķīlu var saņemt atpakaļ. Ja tas  netiek izdarīts, lombards patur ķīlu un realizē to par tirgus cenām. Mūsdienās visbiežāk tiek ieķīlāti mobilie telefoni, sadzīves tehnika un elektrotehnika, kā arī zelta izstrādājumi. Zelta cenas lombardos ir samērā atšķirīgas tādēļ pirms aizņemšanās ir vērts apmeklēt vairākus iestādījumus, lai izvēlētos izdevīgāko.

Trešais kredīta veids pret kustamas lietas ķīlu patiesībā nemaz neprasa ķīlu un šajā sarakstā ir iekļauts vienīgi tādēļ, lai atklātu alternatīvu dažādību. Ātrais kredīts ļauj saņemt līdz 200 Ls bez procentiem uz laiku līdz 30 dienām. Atmaksājot naudu noteiktajā termiņā, nekas papildus nav jāmaksā. Piemēram, paņemot 100 Ls kredītu uz 15 dienām, šajā termiņā būs jāatmaksā tie paši 100 Ls un nekas vairāk. Mūsu ieteikums gan būtu šādā situācijā uzreiz izvēlēties termiņu 30 dienas, jo, lai arī plānojat naudu atmaksāt ātrāk, tomēr nekad nevar zināt vai negadās kāda neparedzēta aizķeršanās. Maksa par līguma termiņa pagarināšanu var atšķirties pat trīs reizes, tādēļ pirms ņemt aizdevumu ir vērts salīdzināt visus ātros kredītus šī portāla sākumlapā.

Kopumā kredīts pret kustamas lietas ķīlu mūsdienās kļūst aizvien populārāks, jo daudzi cilvēki ir sabojājuši savu kredītvēsturi treknajos gados vai arī ir bez darba. Šajos apstākļos saņemt ātro kredītu reizēm var būt problemātiski un lombards gluži vienkārši šķiet saprotamākais risinājums. Ja plānojat aizņemties, dariet to apdomīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.