Kad plānots iegādāties jaunu portatīvo, stacionāro vai planšetdatoru, lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ir nepieciešams naudas kredīts. Patēriņa kredīts datoram sniedz iespēju iegādāties daudz labāku datoru nekā būtu iespējams atlicināt no savas algas vai ietaupījumiem. Mūsdienās tehnoloģijas mainās ļoti strauji, tādēļ ir vērts iegādāties nedaudz labāku datoru nekā sākotnēji plānots, jo pretējā gadījumā daļai prasīgāko lietotāju to var nākties mainīt jau pēc pāris mēnešiem.

Kurš ir izdevīgākais kredīts datoram?

kredīts datoramVienkāršākais kredīts datoram ir ātrais kredīts, kas ļauj iegūt 10 Ls līdz 200 Ls bez procentiem uz laiku līdz 30 dienām. Ja nepieciešama lielāka summa, piemēram, 500 Ls, to iespējams paņemt uz laiku līdz 5 gadiem ar procentu likmi no 22% gadā. Atkarībā no tā, cik lieli ir jūsu ienākumi. cik liels aizdevums vajadzīgs un, cik ātri kredīts datoram  vai kredīts portatīvajam datoram ir nepieciešams, jūs varat izvēlēties jebkuru no aizdevumu veidiem. Var prognozēt, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju noderīgāks varētu šķist Bigbank vai vivus piedāvājums, nevis sohocredit, minicredit vai līdzīgi piedāvājumi (kredītu salīdzinājumu skat. atraiskredits.com sākumlapā).

Kā izvēlēties datoru un to nenožēlot?

Pirms pieņemt lēmumu par to, cik liels kredīts datoram nepieciešams, ir jāsaprot savas vajadzības. Filmas online, interneta pārlūkošana, rakstīšana, prezentāciju veidošana, vienkārša bilžu apstrāde – visas šīs darbības mūsdienās var izdarīt jebkurš dators, kas jauns maksā nedaudz virs 150 Ls un pat lētāki (lietoti). No otras puses, dzīve ir pārāk īsa, lai to pavadītu gaidot, kamēr ielādējas programmas vai atveras kāda mājas lapa. Gaidīt var nākties vienu sekundi, divas vai piecas, bet ilgtermiņā tas viss kopā summējas stundās un dienās. Ja laika ietaupījums jums nešķiet būtisks, taču vēlaties strādāt komfortablos apstākļos, tad dators cenā no 230 Ls vai 250 Ls jau būs pietiekami darboties spējīgs, taču jārēķinās, ka tehnoloģijas, programmas un arī mājas lapas kļūst aizvien sarežģītākas un resursietilpīgākas. Kredīts datoram palīdz nopirkt nedaudz dārgākuun labāku datoru nekā vēlaties un ietaupīt ilgtermiņā.

Lai izvairītos no nepieciešamības katru gadu vai reizi divos gados iegādāties jaunu datoru ir vērts pievērst uzmanību tam, vai datoru iespējams uzlabot. Vairumā gadījumu stacionāro datoru uzlabošana neradīs nekādas problēmas, bet ar portatīvajiem datoriem ir krietni sarežģītāk, jo to uzlabošanas iespējas bieži vien ir niecīgas. Ja plānojat iegādaties portatīvo datoru, apjautājieties pārdevējam par datora uzlabošanas iespējām nākotnē, tādējādi jūs varēsiet izmantot savu jauno pirkumu ne tikai pāris, bet, iespējams, pat piecus un vairāk gadus.

Paralēli vērts aplūkoties, vai kādā no uzņēmumiem šobrīd nav spēkā īpašie akcijas piedāvājumi, kas ļauj iegūt datoru līzingā bez procentiem uz laiku līdz vienam vai diviem gadiem. Protams, jāatcerās, ka līzings ir ilgtermiņa saistības starp vairākām pusēm – pārdevēju, pircēju un līzinga kompāniju. Šī iemesla dēļ dators līzingā nebūs tik ātri pieejams kā dators kredītā, taču tas var sanākt lētāk, ja nespējat atmaksāt visu aizdevuma summu 1 – 4 mēnešu laikā. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.