Daudziem ir nepieciešams ātrais kredīts ar sliktu vēsturi, taču tikai retais zina, kā to iegūt. Naudas kredīts 15 minūtēs vai aizdevums vairāku tūkstošu latu vērtībā, tas viss ir iespējams cilvēkiem ar (a) regulāriem ienākumiem un (b) pozitīvu kreditēšanas vēsturi. Aizņemies atbildīgi, pirms tam izvērtējot savu maksātspēju.

Vai kredīts ar sliktu vēsturi ir vispār iegūstams ?

Slikta kredītvēsture jeb vēsture ir ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kas pagātnē kavējuši kredītsaistību vai parādsaistību maksājumus un ir iekļuvuši parādnieku reģistros. Tas parasti notiek tajos gadījumos, kad maksājums ir kavēts ilgāk par 60 dienām un var notikt visdažādākajos veidos. Hipotekārā kredīta maksājums, mobilā telefona rēķins, komunālo pakalpojumu vai studiju kredīta nemaksāšana, šie visi ir iemesli, kas var kalpot par pamatu, lai iekļūtu parādniekur reģistros. Lielākajā daļā gadījumu naudas aizdevums ar sliktu kredītvēsturi tiek atteikts. Uzņēmumi nevēlas aizdot naudu cilvēkiem, kas iepriekš nav pildījuši solījumus, taču ne vienmēr. Teorētiski lielāku pretimnākšanu varētu izrādīt uzņēmumi, kuru piedāvājumā ir  kredīts pret nekustamo īpašumu vai autolombards. Pēdējā variantā iespējams iegūt 90% no auto vērtības 1 dienā un turpināt braukt ar automašīnu.

Iemesli šādai pretimnākšanai ir ķīlas vērtība. Piešķirot kredītu problemātiskiem klientiem, uzņēmumi vēlas lielāku drošību un tieši ķīla ir tas, kas ļauj būt pārliecinātiem, ka sliktākajā gadījumā nauda tiks atgūta ar uzviju. Vairumam klientu, protams, labāk patīka aizņemties bez ķīlas, taču ar sliktu kredītvēsturi izvēles iespējas kļūst strauji mazākas.

Cik maksā kredīts internetā?

Patlaban kredīts internetā ar sliktu kredīta vēsturi ir pieejams vien retos gadījumos. Teorētiski varam pieļaut, ka daļa ātro aizdevumu uzņēmumu varētu izvēlēties riskēt un aizdot naudu arī tiem klientiem, kuru pārkāpumi ir bijuši nelieli un ir samērā ātri novērsti. Praksē, to iespējams uzzināt, tikai pārbaudot. Jāatceras vien, ka tādi akcijas piedāvājumi kā pirmais kredīts bez procentu maksas un līdzīgi, visticamāk, klientiem ar sabojātu kredīta vēsturi ies gar degunu.

Maksa par kredītu internetā tradicionāli ir 10% – 30% mēnesī (aizņemoties uz 3o dienām). Zemākas procentu likmes piedāvā uzņēmumi, kuru klāstā ir ilgtermiņa kredīti, taču katram pašam ir jāizvērtē, kas izdevīgāk. Aizņemieties atbildīgi.