Sen ir pagājis tas laiks, kad bankas bija vienīgie naudas aizdevēji Latvijā. Šobrīd kredīts bez bankas jeb ātrais kredīts internetā ir pieejams ikvienam, kas sasniezis pilngadību (18 gadus), turklāt, aizņemoties pirmo reizi, pat bez komisijas maksas un procentu maksājumiem. Naudu var saņemt bez ķīlas dažu minūšu laikā, tiesa jāņem vērā, ka kredīta apmērs parasti ir ierobežots līdz pāris simtiem vai nedaudz vairāk par tūkstots latiem. Atsevišķos gadījumos tiek piedāvāts aizņemties līdz 5000 Ls vai vairāk, taču tie ir vairāk izņēmumi. Spilgtā kontrastā ir komercbankas, kas ir pastiprinājušas kritērijus naudas saņemšanai un koncentrējas uz uzņēmumu apkalpošanu un parādu atgūšanu, t.sk. caur saviem meitas uzņēmumiem atpērkot saviem klientiem atņemtos īpašumus un vēlāk tos pārdodot ar papildus peļņu.

Vai kredīts bez bankas starpniecības ir izdevīgs?

Banku aizdevumi tradicionāli ir vislētākie, taču tas viss neko daudz nedod, ja kredīts nav pieejams. Salīdzinoši patēriņa kredīti sniedz iespēju aizņemties līdz pat 7000 Ls bez ķīlas. Pieteikties kredītam iespējams internetā bez maksas. Atbilde par iespējam iegūt naudas kredītu tiek sniegta dažu stundu līdz vienas dienas laikā. Kredīti bez banku starpniecības tiek izsniegti pēc ienākumu pārbaudes un ir pieejami ikvienam, kam ir regulāri ienākumi un šobrīd ir nokārtotas visas parādsaistības un kredītsaistības. Gadījumā, ja esiet iekļuvuši parādnieku reģistrā, aizņemšanās iespējas kļūst krietni mazākas, taču ne neiespējamas. Ja nauda netiek aizdota bez ķīlas, taču jums pieder sava automašīna, variet izmantot kredītu pret automašīnas ķīlu internetā. Autolombards ļauj saņemt kredītu un turpināt lietot savu auto visu aizdevuma atmaksas termiņu. Maksimālā summa, kas pieejama šādā veidā ir 15 tūkstoši latu jeb 90 procenti no automašīnas novērtējuma vērtības. Praksē vairums aizņemas ne vairāk kā 500 Ls – 3000 Ls. Ja vajadzīgs, iespējams aizņemties uz laiku līdz 5 gadiem, taču jārēķinās, ka palielinot kredīta termiņu var būtiski pieaugt summa, kas galarezultātā būs jāatamksā naudas aizdevējam.

Kopumā kredīts bez bankas starpniecības var noderēt tajos gadījumos, kad (1) nauda vajadzīga ātri, (2) banka kredītu nav gatava aizdot, (3) neuzticaties bankām un nevēlaties ar tām sasaistīties nekādā veidā. Ideālā gadījumā būtu izvairīties no jebkāda naudas kredīta ņemšanas. Ar vai bez bankas kredīts tomēr ir saistības, turklāt aizņemties vienmēr ir krietni vienglāk nekā naudas kredītu atmaksāt.

Kā aizņemties internetā bez bankas?

Ja vajadzīgs naudas kredīts līdz 1000 Ls, veiciet šādas darbības:

  • salīdziniet visus aizdevumus (skat. atraiskredits.com sākumlapu);
  • aizpildiet anketu izvēlētā kreditora tīmekļa vietnē;
  • pārskaitiet 0,01 Ls reģistrācijas maksu uz kreditora bankas kontu (apliecināsiet, ka esiet vismaz 18 gadus vecs un patiesais konta īpašnieks);
  • apstipriniet kredīta summu (ar īsziņu, piezvanot vai savā profilā).
  • saņemiet naudu bankas kontā (10 – 20 minūtēs).

Ja vajadzīgas naudas aizdevums virs 1000 Ls, veiciet šādas darības:

  • salīdziniet visus patēriņa kredītus (skat. linku iepriekš tekstā);
  • aizpildiet anketu bez maksas;
  • saņemiet piedāvājumu savā epastā (1 – 3 stundu laikā);
  • parakstiet līgumu elektroniski vai naudas aizdevēja filiālē (tikai tādā gadījumā, ja piedāvājums apmierina).

Informācija par aizņēmumiem internetā bez banku izmantošanas ir samērā skopa. Komercbankas ir lielas un varenas organizācijas, kuru rīcībā ir vairāki simti miljoni latu, taču, ja nepieciešams, ikvienam ir pieejams kredīts bez bankas starpniecības. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu noteiktajā terminā.