Kad izvēlēts kredīts uz vairākiem mēnešiem, ir samērā droši, ka paņemts lielāks naudas kredīts, bet kā izvēlēties izdevīgāko naudas aizdevumu internetā un pēc tam to nenožēlot? Raksta turpinājumā aplūkosim visas darījuma nianses, bet steidzīgākie var aplūkot, kuri ir lētākie patēriņa kredīti šeit.

Kurš ir izdevīgākais kredīts uz vairākiem mēnešiem ?

kredits uz vairakiem menesiemViennozīmīgi visizdevīgāk ir neaizņemties vispār, taču, ja naudas kredīts ir vajadzīgs, tad parasti sākotnēji ir jāizvērtē divas alternatīvas – kredīts bez ķīlas vai kredīts pret ķīlu un īstermiņa kredīts vai kredīts uz vairākiem mēnešiem. Ja iespējams iztikt, tad absolūti lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju parasti izvēlas patēriņa kredītu bez ķīlas. Ātrais kredīts līdz 200 Ls ir pieejams bez procentiem un komisijas maksas. Nauda jāatmaksā 30 dienās un, ja tas izdodas, tad nekas papildus nebūs jāmaksā. Piemērs – paņemot 150 Ls, jāatdod tie paši 150 Ls.

Kad vajag vairāk naudu, dažās minūtēs internetā var aizņemties pat 1000 Ls, tomēr jārēķinās, ka jo ātrāk pieejams kredīts, jo lielākas būs procentu likmes. Ātrajiem aizdevumiem procentu likme vairumā gadījumu ir sākot no 10% mēnesī (skat. atraiskredits.com sākumlapu), savukārt patēriņa kredītiem procentu likme ir no 1,6% mēnesī, reizēm pat mazāk. Atšķirība procentu likmēs ir graujoša un tieši šī iemesla dēļ kredits uz vairakiem menesiem ir labākais risinājums situācijās, kad nauda nav vajadzīga steidzami.

Maksimālais termiņš uz kuru pieejams patēriņa kredīts ir 60 mēneši, savukārt pastāvīgajiem klientiem pat 120 mēneši. Pirms izvēlēties ilgāku naudas kredīta atmaksas termiņu, paturiet prātā, ka, paildzinot līguma darbības termiņu, visticamāk, pieaugs kopējā summa, ko atmaksāsiet kreditoram visā līguma darbības laikā. No otras puses, kredīts uz vairākiem mēnešiem internetā ļauj samazināt tieši ikmēneša maksājumu, kas ir izšķirošs faktors situācijās, kad nav iespējams nodrošināt straujāku parāda atmaksu.

Kā saņemt kredītu uz 6, 12, 24, 36 vai 60 mēnešiem?

Kredīts uz vairākiem mēnešiem internetā ir pieejams divos veidos. Ja izvēlēts ātrais patēriņa kredīts uz vairākiem mēnešiem (līdz 24 mēnešiem), tad naudas saņemšanas procedūra ir šāda:

  • salīdzini visus kredītus (skat. atraiskredits.com pirmo lapu);
  • reģistrējies izvēlētā uzņēmuma mājas lapā (pieteikuma aizpildīšana ir bez maksas);
  • pārskaiti reģistrācijas maksu, ja tas tiek prasīts;
  • norādi vēlamo kredīta summu (ar īsziņu, profilā vai piezvanot)
  • saņem naudu kontā (aptuveni 10 – 20 minūtēs nauda tiks ieskaitīta tavā kontā).

Otrs variants kā iegūstams kredits uz vairakiem menesiem ir piemērojams situācijās, kad izvēlēts kāds no aizdevējiem, kas aizdod virs kredīts uz vairākiem mēnešiem bez ķīlas1500 Ls. Prakse liecina, ka visi uzņēmumi, kas ir gatavi aizdot vairāk par 1500 Ls vienlaikus arī prasa zemāku komisijas maksu un piedāvā ilgāku naudas atmaksas termiņu. Procedūra naudas saņemšanai parasti ietver šādus soļus:

  • kredītu salīdzināšana;
  • pieteikuma anketas aizpildīšana;
  • individuāla kredīta piedāvājuma saņemšana;
  • līguma parakstīšana (elektroniski vai kreditora filiālē);
  • naudas saņemšana.

Kādas ir alternatīvas kredītam uz daudziem mēnešiem?

Šobrīd kredīts uz vairākiem mēnešiem vai pat vairākiem gadiem ir izdevīgākais veids kā aizņemties no juridiskām personām. Lūkojoties plašāk, var droši apgalvot, ka pat hipotekārais kredīts ietilpst kategorijā – kredīts uz vairākiem mēnešiem. Situācijās, kad plānots aizņemties vairāk par 50 Ls vai pat 5 Ls ir jāveic rūpīga izpēte. Komercbankas šobrīd ir ļoti pastiprinājušas kritērijus naudas saņemšanai, padarot naudas aizdevumus daudz grūtāk pieejamus nekā pirms krīzes gados, taču drošības labad ir vērts aplūkot arī to piedāvājumus. Paralēli vērts apsvērt iespēju aizņemties no privātpersonām, piemēram, radiem vai draugiem. Ja attiecības ir labas un viņiem būs finanšu līdzekļi, ko aizdot, kredīts uz vairākiem mēnešiem būs izdevīgāks kā jebkad. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt naudas kredītu savlaicīgi.