Pirms meklēt, kur var dabūt kredītu ar netīru kredītvēsturi ir svarīgi saprast, vai kredītvēsture patiešām ir sabojāta. Praksē to var izdarīt divos veidos – (1) nemaksājot bankām vai banku meitasuzņēmumiem, (2) nemaksājot visiem pārējiem. Pirmajā gadījumā Latvijas bankas kredītu reģistrā tiek izdarīts ieraksts par pārkāpuma faktu (parādnieku reģistrs). Otrajā gadījumā parādnieks var tikt iekļauts kādā no privāto uzņēmumu uzturētajām datu bāzēm, taču ne viens, ne otrs variants nav pasaules gals un to var mēģināt apiet. Salīdzini kredītus atraiskredits.com sākumlapā.

Kā iegūstams kredīts ar netīru kredītvēsturi ?

Krietni vieglāk iegūstams ir ātrais kredīts, kredits ar netiru kreditvesturijo nebanku kreditori ir krietni vien pretimnākošāki. Problemātiskie klienti var aizņemties internetā ar netīru kredītvēsturi, pie nosacījuma, ka iepriekšējās parādsaistības ir nokārtotas un/vai pārkāpums ir bijis neliels. Informācija par nodarījuma faktu parādnieku datu bāzēs glabājas vismaz 10 gadus un netiek izdzēsta arī tad, kad saistības ir nokārtotas.

Prakse liecina, ka lielāko pretimnākšanu izrāda kreditori, kas ir mazāk dzirdēti, jo viņiem ir lielāks stimuls piesaistīt jaunus klientus. Viņi ir spiesti iet uz lielāku risku, taču tā, protams, nav garantija, ka nauda tiks aizdota jebkuram. Aizdevēji vēlas ne tikai noslēgt darījumus, bet arī būt pārliecināti, ka atgūs savus līdzekļus ar uzviju. Lai saņemtu kredītu ar netīru kredītvēsturi ir vērts apsvērt patēriņa kredītus. To saņemšanai ir jāveic sekojošas darbības:

  • jāsalīdzina visi kredīti (skat. atraiskredits.com pirmo lapu un ietaupi); 
  • jāaizpilda anketa izvēlētā kreditora tīmekļa vietnē; 
  • jāpārskaita reģistrācijas maksa 0,01 Ls apmērā uz kreditora bankas kontu; 
  • jāgaida nauda

Pozitīva lēmuma gadījumā nauda kontā tiks ieskaitīta mazāk kā 1 stundas laikā, turklāt vissātrāk aizdevumu saņems tie klienti, kuriem ir konts tajā pašā bankā, kur kreditoram. Naudas kredīts ar netīru jeb sabojātu kredīta vēsturi ir pieejams no 18 gadiem. Nav vajadzīga ķīla vai galvotājs. Vienkārši salīdziniet piedāvājumus, izvēlieties lētāko un piesakieties. Svarīgi – ātrie patēriņa kredīti ir tikai īstermiņa risinājums, to procentu likmes ir augstas un tie nedrīkst tikt izmantoti ilgtermiņā. Lai arī pirmais kredīts līdz 200 Ls ir pieejams bez komisijas maksas (0%), tomēr tikai uz laiku līdz 30 dienām. Neatmaksājot naudu savlaicīgi, ir jāmaksā par aizdevuma termiņa pagarināšanu (no 15% mēnesī).

Ko darīt situācijās, kad visi aizdevēji tomēr atsaka, bet naudu tomēr vajag? Viens no risinājumiem ir aizņemties pret automašīnas ķīlu jeb autolombards. Šis variants ir pieejams praktiski jebkuram autoīpašniekam un ļauj aizņemties līdz 10 tūkstošiem latu (maks. 90% no auto vērtības) 1 dienā. Bonuss – aizņemoties pret auto, ar to var turpināt braukt, jo ieķīlāšana notiek tikai uz papīra. Procentu likmes autolombardā ir daudzkārt zemākas nekā piedāvā ātrie kredīti, pie nosacījuma, ka aizdevums ir vajadzīgs uz ilgāku laiku nekā 1 mēnesis. Turklāt kreditoru neinteresē jūsu kredītvēsture. Galvenā nozīme šajā gadījumā ir auto ķīlas vērtībai, jo problēmu gadījumā aizdevējs to iegūs savā īpašumā un varēs pārdot par tirgus cenu. Rakstā esam aplūkojuši, kā un kur dabūt kredītu ar netīru kredītvēsturi internetā. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.