Tiem, kas kāro iegādāties zeltu vai zelta izstrādājumus, ir vairāki veidi kā tikt pie dārgmetāliem. Viens no variantiem ir doties pie juveliera vai lombardu, taču to pašu piedāvā arī interneta veikali. Piemēram, Latgold arsenālā ir zelts, palādijs, sudrabs, platīns, citi dārgmetāli, suvenīri un dažādu metālu monētas.

Vai ir vērts iegādāties dārgmetālus ?

Apstākļos, kad uzticība pasaules finanšu tirgiem strauji samazinās gan iedzīvotāji, gan uzņēmumi vēlas noguldīt naudu veidā, kas saglabā stabilitāti latgoldarī recesijas periodos. Zelts, platīns un sudrabs daudziem liekas labs variants, taču ir jāņem vērā, ka, lai darījums būtu izdevīgs ir svarīgs “ieiešanas brīdis”. Iegādājoties dārgmetālu brīdī, kad tā cena ir sasniegusi savus griestus pastāv liels risks nākotnē zaudēt savus ieguldījumus dēļ cenu svārstībām. Pēdējo 10 gadu laikā zelta cena ir nepārtraukti kāpusi, sasniedzot aizvien jaunus cenu rekordus. Cik ilgi šis process turpināsies un kāda ir tā maksimālā vērtība nevar pateikt ne latgold, ne kāds cits uzņēmums vai eksperts. Viens gan ir skaidrs. Iegādājoties dārgmetālus var gūt pasakainu peļņu, saglabāt savu pašreizējo kapitālu, gan vienlaikus arī ļoti daudz pazaudēt. Ja, piemēram, zelts jāpārdod brīdī, kad tā cena ir nokritusies zemāka nekā iegādes brīdī, tad zaudējumi ir neglābjami. No otras puses, dārgmetāli ļauj būt drošam, ka pat gadījumā, ja sabrūk banku sistēma jums savā īpašumā būs dārgmetāls.

Tajā pašā laikā gan ir jāpatur prātā, ka lielu dabas katastrofu vai karadarbības gadījumā jebkuri dārgmetāli, vērtslietas un mākslas priekšmeti var zaudēt savu vērtību par vairāk kā 98%. Piemēram, Otrā pasaules kara laikā nebija mazums situāciju, kad kilograms zelta tiek apmainīts pret kilogramu desas vai makaronu. Brīdī, kad uz spēles ir likta fiziska eksistence lietas strauji maina savu vērtību, taču visos pārējos gadījumos zelts, platīns, sudrabs vai jebkurš cits dārgmetāls var izrādīties labs risinājums kā ieguldīt brīvos līdzekļus.

Kā iegādāties dārgmetālus ?

Ievadā jau norādījām, ka dažādus dārgmetālus iespējams iegādāties specializētos veikalos, lombardos vai inernetā. Jebkurš no variantiem, protams, ietver zināmu risku, jo 100% pārbaudīt tā kvalitāti var vienīgi profesionāli eksperti. No otras puses, lieli, stabili uzņēmumi, visticamāk, nemēģinās krāpties, jo dārgmetālu tirgū reputācija ir pati lielākā vērtība. Latgold Latvijas tirgū darbojas salīdzinoši ilgi, taču pirms iegādāties kādu izstrādājumu ir vērts papētīt jebkura tirgotāja reputāciju nedaudz sīkāk.

Papildus tam ņemiet vērā, ka fiziska zelta iegāde vienmēr būs daudz dārgāka nekā atbilstošu vērtspapīru iegāde. Dažādi fondi un biržas ikvienam piedāvā iespēju iegādāties ieguldījumu papīrus konkrētos metālos vai resursos. Veicot iegādi, jūs iegūstat apliecinājumu jeb tiesības uz noteiktu dārgmetāla vai pārtikas resursa daļu. Tajā pašā laikā apmainīt šo papīru pret reālu vienību reāli nav iespējams, taču tas sniedz iespēju spekulēt uz cenu svārstībām. Ja gribat iegādāties reālu mantu – investīciju zelts, zelta stienis, tad jārēķinās, ka tas būs dārgāk, taču iegūsiet reālu izstrādājumu.

LATGOLD kontakti

Dārgmetālu tirdzniecību Latgold organizē uzņēmums AS “Goldinvest Asset Management”. Ja vēlaties personīgi sazināties ar Latgold, dodieties uz   Brīvības gatvi 214, Rīgā (LV-1039).