Mateks kredīts tiek izsniegts tāda paša nosaukuma uzņēmumā Sia “Mateks”. Firmas piedāvājumā ir (1) mateks kredīts īpašuma iegādei, (2) kredīts nekustamā īpašuma iegādei izsolēs, (3) aizdevums komunālo parādu dzēšanai, (4) naudas kredīts mājokļa uzlabošanai, kā arī (5) mateks kredīts mājokļa uzlabošanai. Kopumā mateks kredīts, protams, nav vienīgā iespēja iegūt papildus finansējumu. Bieži vien, daudz labāk var noderēt patēriņa kredīti (skat. sadaļu patēriņa kredīti atraiskredits.com augšpusē).

Vai mateks kredīts ir izdevīgs?

mateksAtkarībā no tā, kurš mateks kredīts  no ievadā aprakstītajiem tiek izvēlēts, aizdevums var būt gan izdevīgs, gan ļoti neizdevīgs. Viena no uzņēmuma Mateks galvenajām priekšrocībām ir kredīts nekustamā īpašuma iegādei izsolēs. Latvijas tiesu izpildītāju mājas lapā regulāri tiek publicēt vairāki simti sludinājumu par plānotajām izsolēm. Īpašumu cenas šajās izsolēs ir daudzas reizes zemākas nekā pērkot īpašumu tradicionālā veidā. Uzvarot izsolē, nauda par dzīvokli vai māju ir jāsamaksā 1 mēneša laikā, taču bankas nav gatavas izsniegt aizdevumus pirms īpašums ir ierakstīts zemesgrāmatā. Ja nauda netiek samaksāta savlaicīgi, izsoles uzvarētājs zaudē par dalību izsolē samaksāto naudu (parasti 10% no īpašuma vērtības). Pirms izvēlēts mateks kredīts, ir ārkārtīgi svarīgi rūpīgi iepazīties ar līguma nosacījumiem un noslēgt līgumu vēl pirms dalības izsolē, jo pretējā gadījumā var gadīties, ka naudu nesaņemsiet savlaicīgi.

Paralēli, ņemot vērā augstos komunālo maksājumu, sevišķi apkures rēķinus, mateks sadarbībā ar west kredits piedāvā kredītu komunālo parādu dzēšanai. Šis pakalpojums varētu būt izdevīgs gadījumos, kad kredīta piedāvātās procentu likmes ir zemākas nekā soda sankcijas par komunālo rēķinu nemaksāšanu. Ja dzīvojat Rīgas pašvaldības namu apsaimniekotāja apsaimniekotā (Rīgas namu pārvaldnieks), tad, iespējams daudz izdevīgāk ir noslēgt līgumu ar apsaimniekotāju par izlīdzināto maksājumu, t.i. katru mēnesi, t.sk. vasarā tiek maksāta vienāda naudas summa. Izvēloties šo iespēju, būs jāmaksā vairāk nekā parasti vasarā, taču krietni mazāk ziemā. Paralēli, ir vērts ņemt vērā, ka vismaz līdz šim vienu reizi gadā vai vienu reizi divos gados Rīgas namu pārvaldnieks piedāvā grēku atlaišanu, kas paredz soda sankciju atlaišanu tiem klientiem, kas apņemas nomaksāt komunālos parādus noteiktā termiņā (jāslēdz līgums).

Mateks kredīts pret nekustamo īpašumu – plusi un mīnusi

Situācijās, kad vajadzīga liela  naudas summa un aizņemties bez ķīlas nav iespējams, daļa izvēlas aizņemties pret nekustamā īpašuma ķīlu.  Procentu limes šim aizdevumam parasti ir daudzkārt zemākas  nekā ātrajiem kredītiem vai patēriņa kredītiem, taču risks zaudēt īpašumu ir pietiekoši liels, lai vairums atteiktos no kredīta. Arī mateks kredīts pret nekustamo īpašumu piedāvā iespēju saņemt aizņēmumu uz vairākiem gadiem. Procentu likmes, kredīta atmaksas grafiks un ikmēneša maksājuma apjoms ir atkarīgs no ķīlas vērtības, klienta kredītvēstures, ienākumu apjomu un kredītsaistībām. Internetā ir atrodamas daudzas atsaukmses par uzņēmumu mateks. Ja plānojat izmantot šī uzņēmuma pakalpojumus, rūpīgi izpētiet kāds būs mateks kredīts un līgums. Lai arī var šķist dārgi, tomēr ir vērts iedot līgumu izlasīt kādam kompetentam juristam. Bieži vien, līgumi ir sastādīti klajā pretrunā ar LR likumdošanu un paredz tikai klienta atbildību, pienākumus un ļoti bargas soda sankcijas par katru mazāko pārkāpumu. Sargājiet sevi un arī Dievs jūs sargās. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.