Kad vajadzīga papildus nauda, ātrais kredīts ir ērtākais un ātrākais veids kā iegūt papildus naudu, taču ne vienmēr to var saņemt. Slikta kredītvēsture, bezdarbs, pārāk mazi ienākumi vai vajadzība pēc lielāka kredīta. Šie ir tikai daži gadījumi, kad var noderēt nauda pret ķīlu (salīdzini piedāvājumus). Naudas aizdevumu var iegūt 1 – 2 dienu laikā un pieejamā finansējuma apmērs ir atkarīgs tikai no ķīlas vērtības.

Kā iegūstama nauda pret ķīlu?

Vienkāršākais un ērtākais veids, kā aizņemties pret ķīlu ir autolombards. Ja jums pieder auto, kam izieta tehniskā apskate, ir OCTA un tas nav vecāks par 20 gadiem, tad nauda pret auto ķīlu ir gandrīz rokās. Vienā dienā iespējams iegūt līdz pat 90% no auto tirgus vērtības. Ieķīlājot auto, ar to var turpināt braukt arī turpmāk, tikai jāskatās, lai visi maksājumi tiktu veikti savlaicīgi. Automašīna kalpo kā garantija, ka problēmu gadījumā aizdevējs savu naudu varēs atgūt.

Otra iespēja ir aizņemties pret zemes, dzīvokļa vai mājas ķīlu. Maksimālā summa, ko šādā veidā var iegūt parasti nepārsniedz 70% no īpašuma vērtības. Līdzīgi kā autolombards arī aizdevums pret nekustamo īpašumu paredz, ka nauda pret ķīlu tiek izsniegta uz laiku līdz 5 gadiem. Procentu likmes ir nedaudz zemākas nekā ieķīlājot automašīnu, taču jārēķinās, ka, nepildot saistības, ķīla var tikt atsavināta un ilgi lolotais īpašums nonāks kreditora īpašumā.

Kāda ir procedūra naudas saņemšanai?

Gan auto, gan nekustamā īpašuma ieķīlāšana ir ļoti vienkārša. Lai uzzinātu pieejamā kredīta apmēru ir jāaizpilda anketa aizdevēja mājas lapā. Aptuveni 30 minūšu – 2 stundu laikā tiks atsūtīts individualizēts piedāvājums. Pieteikuma aizpildīšana ir bez maksas un neuzliek  nekādas saistības. Ja saņemtais piedāvājums jūs apmierina un ziniet, ka varēsiet atmaksāt naudu savlaicīgi, variet aizņemties. Nauda pret ķīlu tiks ieskaitīta tajā pašā vai nākamajā darba dienā. Ja procentu likme ir pārāk augsta vai arī tiek piedāvāti neizdevīgi noteikumi, vienkārši ignorējiet to un meklējiet citu risinājumu. Visi izdevīgākie ātrie kredīti ir salīdzināti atraiskredits.com sākumlapā. Maksimālā summa, kas tiek piedāvāta aizņemties ir 7000 Ls.

Kādas ir procentu likmes un komisijas maksas?

Nauda pret auto ķīlu ir iegūstama, samaksājot 21,01 Ls. 21 Ls ir valsts nodeva, kas būs jāmaksā CSDD, reģistrējot pilnvaru, savukārt 0,01 Ls ir reģistrācijas maksa, kas ļauj pārbaudīt klienta ienākumus. Ar līdzīgām ir izmaksām ir jārēķinās arī aizņemoties pret nekustamā īpašuma ķīlu. Reģistrācijas maksa ir nulle, taču ir jāmaksā nodeva par aizdevuma noformēšanu. Procentu likmes, ieķīlājot automašīnu, ir sākot no 32% gadā, bet ieķīlājot nekustamo īpašumu vēl mazākas, tomēr precīzu likmi nav iespējams pateikt, jo piedāvājums tiek sastādīts katram klientam individuāli izvērtējot visdažādākos faktorus. 

Kopumā var droši teikt, ka nauda pret ķīlu var palīdzēt daudziem, taču jāpatur prātā, ka rīkojoties pārsteidzīgi var zaudēt pašu ķīlu.