Situācijas, kad pietrūkst nauda, līdz nāmakajai algai nav mazums. Viens no veidiem, kā iegūt papildus finansējumu uz 1 mēnesi vai ilgāk  ir ātrais kredīts bez komisijas procentiem (skat. portāla sākumlapu), kas ļauj līgumā noteiktā termiņā atmaksāt, cik paņemts. Protams, ātrais kredīts ir tikai īstermiņa risinājums, bet overdrafts ilgtermiņā daudziem var izrādīties krietni vien izdevīgāks.  Overdrafts ir komercbanku piedāvāts pakalpojums, kas tradicionāli ļauj paaugstināt kartes limitu 50% no algas līdz 3 mēnešalgu apmērā.

Kurš overdrafts ir izdevīgākais ?

Atkarībā  no jūsu ienākumiem un līdzšinējās sadarbības ar savu banku, izdevīgākais overdrafts var būt gan tajā pašā bankā, gan pie konkurentiem. Svarīgi paturēt prātā, ka jāizvērtē ne tikai overdrafta limits, bet arī procentu likmes. Lielā daļā banku overdrafts tiek piedāvāts tikai pastāvīgiem klientiem, taču, ja meklējat ilgtermiņa risinājumu, tad labāki kredītkartes limita nosacījumi, var būt labs iemesls, lai nomainītu banku. Turpinājumā aplūkosim, ko piedāvā Norda bankas overdrafts.

Nordea bankas overdrafts

Nordea banka savus klientus iedala trīs līmeņos – bronza, sudrabs, zelts. Ja šobrīd neesat Nordea klients, tad pārejot, visticamāk, tiksiet iekļauts kategorijā bronza. Jaunajiem klientiem tiek piedāvāts overdrafts ar 26% likmi gadā. Tas ir mazāk nekā prasa patēriņa kredīti, tajā pašā laikā patēriņa kredīti internetā ir pieejami pat 10 minūšu laikā. Minimālā aizdevuma summa ir 100 Ls, bet maksimālā 2 mēneša algu apmērā (ne vairāk kā 8500 Ls).

Lai pieteiktos Nordea bankas overdraftam, jums ir jābūt vismaz 18 gadus vecam un mēnesī uz rokas jāpaliek ne mazāk kā 310 Ls (pēc nodokļu nomaksas un citu kredītsaistību izpildes). Vienlaikus Nordea pieprasa, lai klientiem būtu tīra kredītvēsture un vismaz 3 mēnešus tiktu skaitīta alga uz Nordea bankas kontu. Gadījumā, ja alga tiek saņemta citā bankā, bet ir vēlme izmantot Nordea overdrafts priekšrocības, piesakoties overdraftam, būs vajadzīgi papildus dokumenti, t.sk. konta izraksts no VSAA par ienākumiem pēdējos sešos mēnešos (iespējams pasūtīt Nordea bankas filialēs). Nedrīkst aizmirst paņemt līdzi arī pasi vai identfikācijas karti.

Pieteikšanās overdraftam bankas filiālēs ir salīdzinoši dārga (3% no kredītlimita summas, minimums 15 Ls), piesakoties internetbankā tā ir tikai nedaudz lētāka (2% no overdrafta summas, minimums 10 Ls).

Procentu maksājumi par overdrafta izmantošanu Nordea bankā tiek aprēķināti ik dienu, bet attiecīgā summa tiek atvilkta no klienta konta katra mēneša pēdējā dienā. Rēķinot procentus, tie tiek rēķināti tikai par neatmaksātā overdrafta daļu, nevis par visu kredītlimitu. Soda sankcijas par overdrafta limita pārsniegšanu ir bargas (72% gadā), tādēļ ir vērts iespringt, lai visu izdarītu savlaicīgi. Interesanti gan būtu noskaidrot, kādēļ overdrafts Nordea bankā vispār pieļauj iespēju pārsniegt savu kredītlimitu.

Šis bija pirmais no rakstu sērijas, kas veltīts konkrētas bankas ovedrafta piedāvājumiem. Aizņemieties atbildīgi.