Ātrais kredīts internetā ir līdzeklis, kas ļauj atrisināt problemātisku finansiālu situāciju, aizdotot nelielas naudas summas uz neilgu periodu – pāris nedēļas vai mēnesi. Paredzēts, ka ātrais kredīts tiek atmaksāts, tiklīdz tiek saņemta nākamā alga. Ja neesi pārliecināts, ka varēsi atdod parādu savlaicīgi – neaizņemies.

>>Saņemt ātro kredītu<<

Turpinājumā aplūkosim ātrā kredīta pozitīvās un negatīvās īpašības, kas ļauj precīzi noteikt tā izdevīgumu vai bezjēdzību.

Ātro kredītu izsniegšanas kritēriji ir samērā fleksibli, līdz ar to vairums Latvijas iedzīvotāju no 18 līdz 75 gadiem ar pastāvīgiem ienākumiem un pozitīvu kredītvēsturi var pretendēt uz ātrā naudas kredīta saņemšanu arī reizēs, kad saņemts atteikums bankā.

Lai aizņemtos jāveic standarta procedūra. Piesakoties kredītam aizdevēja mājas lapā jānorāda tikai nepieciešamā pamatinformācija – vārds, uzvārds, adrese, personas kods, epasts un mobilā telefona numurs. Iespējams pati labākā ātro kredītu īpatnība, kas radusies tikai dēļ augstās konkurences šajā nozarē ir pirmais kredīts bez % maksas, kas sniedz iespēju aizņemties līdz pat 200 Ls 15 minūšu laikā pēc reģistrācijas pieteikuma aizpildīšanas. Tas ir neskaitāmas reizes ātrāk nekā spēj piedāvāt jekbura komercbanka vai līzinga sabiedrība.

Naudas kredīta saņemšanai nav nepieciešama ķīla, galvotājs vai papīra izziņas, kas, protams, ievērojami paātrina kredīta saņemšanas procesu, tādēļ nav brīnums, ka ātrais kredīts ir kļuvis par vienu no vispopulārākajiem finanšu pakalpojumiem Latvijas Republikas teritorijā.

Ātro kredītu trūkumi

Pirmais un pats galvenais atro kredītu trūkums ir augstās procentu likmes, kas svārstās no 10% līdz gandrīz 30% gadījumā, ja kredīts tiek ņemts atkārtoti vienā un tajā pašā uzņēmumā, vai arī tiek izvēlēts lielāks nepieciešamās naudas aizdevuma summas lielums. Savukārt otra ātro kredītu negatīvā īpašība ir saistīta ar to ietekmi uz klienta maksātspēju un naudas plūsmu nākamajā mēnesī. Ņemot vērā, ka vidējā alga uz papīra Latvijā ir ap 500 Ls mēnesī, naudas kredīta paņemšana un nepieciešamība to atmaksāt nākamajā mēnesī rada nopietnu spiedienu uz mājsaimniecības budžetu. Daļa cilvēku nespēdami atmaksāt ātro naudas kredītu savlaicīgi izvēlas kredīta pagarināšanu, taču tas, lai arī atliek nepieciešamību maksāt pamatsummu, tomēr vēl vairāk samazina mājsaimniecības budžetu un nākamajā mēnesī kļūst vēl grūtāk nomaksāt komisijas maksu un iztikt ar tikai nelielu daļu no parastās algas.

Ātro kredītu alternatīvas

Finansiāli pirmā un pati izdevīgākā alternatīva ir privāts aizdevums (tuvniekie, radi, draugi), kas sniedz iespēju aizņemties bez procentiem ar elastīgu atmaksas termiņu, pie nosacījuma, ka privātpersona ir gatava aizdot naudu uz jums izdevīgiem nosacījumiem. Otra alternatīva ir izvēlēties kādu no banku aizdevumiem (patēriņa kredīts, overdrafts, kredītkarte). Tieši pēdējā no alternatīvām – kredītkarte var būt visnoderīgākais risinājums, ja vien to izmanto saprātīgi. Piemēram, ātro kredītu gada procentu likme var būt vairāki simti procentu, savukārt maksa par kredītkarti nepārsniegs 30% gadā, taču jāņem vērā, ka kredītkartes izgatavošana var aizņemt laiku līdz pat 1 – 2 nedēļām. Situācijās, kad nauda nepieciešama steidzami kredītkarte būs noderīgs risinājums vien pie nosacījuma, ka tā jau ir jums makā.

Ja ģimene atsaka aizdevumu vai arī pats nevēlaties aizņemties no sev tuva cilvēka, tad ātrais kredīts var jums lieliski kalpot, pie nosacījuma, ka tas tiek izmantots tikai kā īstermiņa risinājums. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Ja vēlaties uzzināt, kurš ātrais kredīts ir izdevīgākais, aplūkojiet šī portāla sākumlapu, kurā apkopoti izdevīgākie ātrie naudas kredīti Latvijā.