Vēlies aizņemties un ietaupīt? Ātrais kredīts bez ienākumiem agrāk bija pieejams ikvienam, kas sasniedzis 18 gadu vecumu 15 minūšu laikā. Tu varēji saņemt 200 Ls bez komisijas maksas uz laiku līdz 30 dienām. Atmaksājot naudu noteiktajā termiņā, tad nekas papildus nebija jāmaksā. Šobrīd aizņemties bez regulāriem ienākumiem teorētiski iespējams vienīgi pret auto ķīlu vai pret nekustamā īpašuma ķīlu. Ātrie kredīti bez oficiāliem ienākumiem vairs netiek izsniegti.

Kādēļ nevaru saņemt kredītu bez ienākumiem?

Ātrais kredīts bez ienākumiem kādreiz bija pieejams tieši tāpat kā jebkurš cits kredīts internetā. Pēc tam, kad ir izvēlēts izdevīgākais naudas kredīts, bija jāreģistrējas kreditora mājas lapā. Reģistrējoties bija jānorāda vārds, uzvārds, personas kodas, mobilā telefona numurs un epasts, kā arī jāieliek atzīme, ka piekrīti līguma noteikumiem (vērts izlasīt). Daži aizdevēji papildus vēl pieprasīja informāciju par aizņēmēja kredītsaistībām un dzīves vietas adresi.

Pēc reģistrēšanās bija nepieciešams pārskaitīt 1 santīmu uz kreditora norādīto bankas kontu. Šī darbība ļāva identificēt klientu, pārbaudīt vecumu un kredītvēsturi. Pēc dažām minūtēm uz epastu tika nosūtīta atbilde par kredīta piešķiršanu. Nauda kontā tika ieskaitīta 10 – 20 minūšu laikā pēc atbildes saņemšanas.

Šobrīd situācija ir mainījusies un ātrais kredīts bez pastāvīgiem, turklāt pārbaudāmiem ienākumiem vairs netiek piedāvāti. Valsts ir uzlikusi kreditoram par pienākumu izvērtēt klientu maksātspēju pretējā gadījumā draudot ar pamatīgiem sodiem.

Kad tiek atteiks kredīts bez ienākumiem?

Latvijā kreditoriem  nav jāpaskaidro iemesli, kādēl kredīts tiek atteikts. Izņēmums – gadījumi, kad atteikums tiek veikts dēļ sliktas kredītvēstures. Praksē visbiežāk aizdevumi tiek atteikti gadījumos, kad ir negatīva kredītvēsture (kavētas parādsaistību vai kredītsaistību atmaksa), tādēļ šim jautājumam jāpievērš papildus uzmanība. Teorētiski ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi var būt pieejams tikai īpašos gadījumos, situācijās, kad pārkāpums ir bijis neliels un informācija par to nav tikusi iekļauta vai arī jau ir dzēsta no visām privātuzņēmumu (Creditreform, Lindorff Oy, Paus Konsults, Julianus Inkasso Latvija, UAB Gelvora, Sergel, Konsultatīvā sabiedrība Conventus) uzturētajām parādnieku datu bāzēm. Otra alternatīva ir , kas ļauj aizņemties aptuveni 70% no ķīlas vērtības, nevērtējot ne kredītvēsturi ne ienākumu regularitāti (pastāvīgos ienākumus).

Kā pagarināms un atmaksājams kredīts bez ienākumiem?

Kredīts bez pastāvīgiem ienākumiem vai ar ienākumiem nevar tikt pagarināts, jo tas gluži vienkārši bez ķīlas nekad netiek piešķirts. Agrāk to varēja izdarīt, taču izmaiņas likumdošanā ir novedušas pie tā, ka uzņēmumiem nav izdevīgi riskēt, aizdodot naudu cilvēkiem bez regulāriem ienākumiem.

Aizņemoties ar ienākumiem, kredīta pagarināšana ir jāveic pārskaitot attiecīgu naudas summu uz kreditora bankas kontu. Daļa aizdevēju šo procesu ir automatizējuši un atliek vien ieiet savā jaunizveidotajā klienta profilā uzņēmuma mājas lapā, aplūkot, cik liela ir maksa par kredīta pagarināšanu un pārskaitīt nepieciešamo summu uz aizdevēja bankas kontu. Otra daļa kreditoru, kas izsniedz kredītu bez ienākumiem vēlas, lai pirms naudas pārskaitīšanas viņiem tiktu piezvanīts, lai pārbaudītu, cik tieši liela ir maksa par kredīta pagarināšanu. Maksa par naudas kredīta pagarināšanu ir salīdzinoši augsta un svārstās no 12,5% līdz gandrīz 30% no neatmaksātās summas mēnesī. Vienlaikus ir iespējams pagarināt līgumu arī uz 7, 14, 21 vai 30 dienām, tādējādi par šo pakalpojumu maksājot mazāku summu.

Līdzīgi kā veicot aizdevuma termiņa pagarināšanu, arī veicot kredīta atmaksu ir izšķiroši svarīgi ievērot precizitāti. Aizdevēja bankas konts, reģistrācijas numurs, summa, jūsu klienta un līguma numurs ir galvenās detaļas, kurām jāpievērš īpaša uzmanība. Pretējā gadījumā var gadīties situācija, ka aizdevums it kā ir atmaksāts, taču nauda kreditora kontā neienāk savlaicīgi un tas šādos gadījumos vienmēr ir dārgi. Vairums aizdevēju soda sankcijās aprēķina vismaz 1% no kopējās neatmaksātās summas dienā un tas ir ārkārtīgi daudz.

Kur pieejams kredīts bez ienākumiem?

Šādi un līdzīgi jautājumi internetā ir atrodami simtiem, taču diemžēl vai par laimi ātrais kredīts bez ienākumiem vairs nav pieejams. Tas arī ir samērā loģiski, jo kāda jēga aizdot naudu cilvēkiem, kuri to reāli nav spējīgi atmaksāt ? No otras puses, ja Tev nav oficiāli ienākumi, bet esi nodarbināts nelegāli, tad iespējams varēsi aizņemties tāpat kā jebkurš cits, ja vien varēsi pierādīt, ka ienākumus tik tiešām saņem. Ja neesi pārliecināts, vai nepieciešams aizņemties un varat bez aizņēmuma iztikt, tad neaizņemies. Nevienam nav vajadzīgs, ka Tu sabojā savu kredītvēsturi dēļ mazā kredīta. Esi apdomīgs. Sāc strādāt oficiāli vai aizņemies no draugiem.