Gandrīz vienmēr ātrie kredīti tiek izsniegti pirmajā reizē līdz 200 Ls, taču dažiem aizdevējiem piedāvājumā ir arī ātrais kredīts līdz 1000 Ls. Neatkarīgi no summas lieluma, to iespējams saņemt 15 minūtēs, bez ķīlas un bez galvotāja. Uzzini, kuri ir izdevīgākie lielo kredītu piedāvājumi šeit.

Kā pieejams ātrais kredīts līdz 1000 Ls?

Mūsdienās ātro kredītu tirgū darbojas 18 uzņēmumi, kas izsniedz aizdevumus internetā. No šiem 18 tikai divi piedāvā izsniegt kredītu līdz 1000 Ls. (OpenCredit un Vivus) Nauda tiek aizdota uz laiku līdz 2 gadiem, taču procentu likmes šiem piedāvājumiem ir samērā augstas. Lai iegūtu aizņēmumu, jums ir jāreģistrējas izvēlētā kreditora mājas lapā, jāpārskaita 1 santīms uz uzņēmuma kontu, jāapstiprina norādītā aizņēmuma summa (ar sms, piezvanot vai izdarot izvēli savā profilā). Alternatīva šādā situācijā būtu aizņemšanās kredītiestādēs, kas piedāvā kredītu bez nodrošinājuma (izvērtējot atalgojumu). Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju, šobrīd 2 dienu laikā iespējams iegūt kredītu līdz pat 7000 Ls (Bigbank).[visi iepriekšminētie piedāvājumi ir savstarpēji salīdzināti portāla atraiskredits.com sākumlapā] Protams, būtu iespējams visus kredītus analizēt, taču daudz vienkāršāk ir aplūkot aizdevumu salīdzinātāju un izvērtēt katra piedāvājuma plusus un mīnusus, t.sk. pieejamās summas lielumu, procentu likmes, naudas izsniegšanas ātrumu, minimālo vecuma barjeru u.c.

Lai iegūtu aizņēmumu, jums nedrīkst būt kavētas parādsaistības un kredītsaistības, kā arī ir jābūt pastāvīgiem un oficiāliem ienākumiem. Ja pēdējais no faktoriem iztrūkst, tad izlasiet rakstu kredīts bez darba vietas, savukārt, ja esiet kavējuši saistību izpildi ilgāk par 60 dienām un kopējā parāda summa (kopā ar kavējuma naudu) pārsniedza 100 Ls, tad samērā droši var apgalvot, ka esiet iekļauti parādnieku reģistrā un saņemt aizdevumu būs problemātiski. Diemžēl ātrais kredīts līdz 1000 Ls šajā aspektā nav un nevar būt izņēmums.

Latvijā pastāv divu veidu parādnieku reģistru. Pirmo reģistru (kredītu reģistru) uztur Latvijas banka, kas apkopo visu informāciju, kas saistīta ar finanšu starpniecības pakalpojumiem. Saistību nepildīšanas gadījumā reģistrā tiek izdarīts ieraksts par kavējuma faktu, kas tur glabājas vismaz 10 gadus un netiek dzēsts arī situācijās, kad saistības tiek izpildītas. Paralēli pastāv arī vairāki privātu uzņēmumu uzturēti parādnieku reģistri jeb datu bāzes, kurās informāciju par kavējumiem ievieto visi citi uzņēmumi.

Komisijas maksas

Kredītu veidi Latvijā ir dažādi, taču prakse liecina, ka ātrajiem kredītiem līdz 1000 Ls ir krietni augstākas procentu likmes nekā piedāvā uzņēmumi, kas izsniedz kredītus lielākus par 1000 Ls. Piemēram, Vivus vidējā procentu likme ir aptuveni 10% mēnesī, bet OpenCredit 16%, salīdzinoši Bigbank aptuveni šādu pat maksu prasa par aizdevuma izsniegšanu uz 1 gadu.

Otra būtiskākā pozīcija, kas ir jāņem vērā ir maksa par līguma pagarināšanu. Ātrajiem kredītiem šī maksa ir pat augstāka nekā maksa par aizdevuma iegūšanu. Ātrais kredīts līdz 1000 Ls ir pieejams samērā reti, taču samērā droši var apgavlot, ka maksa par kredīta pagarināšanu arī šajā situācijā variē no 12,5% līdz gandrīz 30% mēnesī, savukārt lielajiem kredītiem tā parasti ir krietni zemāka, taču tiek noteikta, izvērtējot virkni faktoru, t.sk. klienta ienākumi, kredītsaistības, līdzšinējā maksājumu disciplīna, aizdevuma termiņš, summa u.c. faktoriem.

Aizņemieties atbildīgi un pirms aizņemšanās izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Ja vajadzīgs ātrais kredīts līdz 1000 Ls, tad aizdevumu salīdzināšana ir jāveic krietni vien rupīgāk nekā izvēloties aizdevumu līdz 50 Ls. Labs pieturas punkts, uzsākot meklējot lētāko piedāvājumu ir šī portāla sākumlapa.