Patlaban kredīts pret ķīlu ir pieejams 100% visiem Latvijas iedzīvotājiem, kam ir kaut kas ieķīlājams – auto, nekustamais īpašums vai kāds vērtīgāks priekšmets. Atkarībā no tā, cik liela summa vajadzīga aizņemties pret ķīlu var 10 minūtēs vai 2 dienās. Lasi tālāk un izzini savas reālās iespējas, bet neazmirsti par nepieciešamību izvērtēt savu maksātspēju un aizņemies atbildīgi.

Kā iegūstams kredīts pret ķīlu?

Lai aizņemtos pret ķīlu, vispirms ir jāatbild uz jautājumu, kāds tieši kredīts ir nepieciešams. Prakse liecina, ka vairums Latvijas iedzīvotāju izvēlas ātros kredītus (skat. atraiskredits.com sākumlapu), jo tos iespējams iegūt salīdzinoši ātri (10 – 20 minūtēs). Turklāt maksimālā summa, kas tiek piedāvāta ir 1000 Ls, kas ir pietiekami gandrīz ikvienas vajadzības apmierināšanai. Otra alternatīva ir doties uz lombardu un ieķīlāt sadzīves tehniku, dārglietas vai kādu citu vērtīgu priekšmetu. Arī lombardā naudu var iegūt ātri un netiek uzdoti lieki jautājumi. Ja tomēr nepieciešams lielāks naudas kredīts, tad atliek divas alternatīvas – kredīts pret auto vai kredīts pret nekustamo īpašumu.

Kredīts pret auto ķīlu

Mūsdienās kredīts pret auto ķīlu ir pieejams visiem, kam pieder auto, kas nav vecāks par 20 gadiem ( (Piesakies kredītam tagad un saņem naudu 1 dienas laikā). Lai saņemtu aizdevumu, klientam ir jāaizpilda anketa kreditora mājas lapā, norādot informāciju par sevi un auto un jāpārskaita 0,01 Ls reģistrācijas maksa (apliecinājums, ka pieteikuma iesniedzējs patiešām ir konta īpašnieks). Aptuveni 1 stundas laikā aizdevējs izvērtēs iespējas izsniegt kredītu un pozitīva lēmuma gadījumā aizņēmējam būs jādodas parakstīt līgums uz kreditora biroju (alternatīva – saņemt līgumu elektroniski). Pēc līguma saņemšanas jādodas uz CSDD, kur jāapstiprina nodrošinājuma pilnvara uz līguma darbības termiņu (jāsamaksā valsts nodeva 22 Ls). Uzreiz kā tas izdarīts, uzņēmums pārskaita naudu uz kreditora kontu. Prakse liecina, ka kredīts pret auto ķīlu ir iegūstams 1 dienas laikā un to izmanto aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju, kuriem ir slikta kredītvēsture vai nav darba vieta.

Maksimālā summa, ko iespējams aizņemties, ieķīlājot auto, ir 90% no auto vērtības, taču ne vairāk kā 15`000 Ls. Jāņem vērā, ka aizdevumu var saņemt tikai auto patiesais īpašnieks (automašīnai jābūt reģistrētai uz kredītņēmēja vārda), turklāt tai ir jābūt izietai tehniskajai apskatei un jābūt OCTA apdrošināšanai.

Bonuss – kredīts pret auto ķīlu ļauj saņemt naudu un turpināt braukt ar savu auto visu aizdevuma atmaksas termiņu. Procentu likmes ir krietni zemākas nekā ātrajiem kredītiem, taču augstākas nekā banku aizdevumiem. Precīzu likmi iespējams uzzināt uzņēmuma mājas lapā.

Aizdevums pret nekustamo īpašumu

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir vērtīgs palīgs situācijās, kad nepieciešama lielāka naudas summa, ir slikta kredītvēsture vai nav ienākumi.Šī tipa aizdevuma galvenā priekšrocība ir daudzkārt zemākas procentu likmes (no 12% vai 16% gadā) un elastīgāks atmaksas termiņš. Procentu likmes veidojas, ņemot vērā risku, ko rada naudas aizdošana, situāciju kopējā kredītu tirgū, aizdevuma summu un termiņu, kā arī klienta kredītvēsturi un ienākumus. Tieši šī iemesla dēļ neviens aizdevējs nenorāda precīzu procentu likmi šī tipa kredītiem, bet piedāvā pieteikties aizdevumam un pēc tam sagatavo individuālu piedāvājumu. Starptautiskā pieredze liecina, ka vislabāko piedāvājumu iespējams atrast vienīgi salīdzinot dažādus aizdevējus.

Ja jums ir labas attiecības ar savu banku, tad ir vērts aprunāties ar bankas kredītspeciālistiem. Pilnīgi iespējams, ka jums ka lojālam klientam tiks piedāvāti labāki nosacījumi nekā citās kredītiestādēs.  Detalizētāk jautājums par kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu jau tika aplūkots iepriekšējā rakstā, taču pilnīgi droši var apgalvot, ka ekonomiskās krīzes apstākļos kredītiestādes ļoti labprāt aizdod naudu pret mājokļa, dzīvokļa vai zemes ķīlu. Tā nav cilvēku mīlestība, bet gan izpratne, ka problēmu gadījumā aizdevējs varēs atsavināt ķīlu un 100% atgūs savu naudu.

Iespēja zaudēt īpašumu ir galvenais risks, kas izriet no aizņemšanās pret mājokļa ķīlu, tādēļ pirms pieņemt galējo lēmumu, rūpīgi izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu noteiktajā termiņā. Sarakstiet visus plusus un mīnusus uz papīra lapas, izdomājiet, ko darīsiet siutācijā, ja pēkšņi radīsies naudas grūtības. Ja jau sākotnēji rodas šaubas, ka varēsiet naudu atlīdzināt, neaizņemieties.