Studijas ir tas periods, kurā nauda ir mazāk kā jebkad, taču vienlaikus tas ir arī pats interesantākais dzīves posms. Vēlāk, kad būsi vecs un turīgs, šo laiku atcerēsies ar smaidu. Tomēr, ja vajag naudu tūlīt un tagad, tad ātrais kredīts studentiem var palīdzēt dabūt 10 Ls – 1000 Ls 15 minūtēs. Pāris simti latu var atrisināt daudzas mazas problēmas, turklāt īstermiņā mazais pirmais kredīts ir bez % maksas. Lai aizņemtos Tev jābūt regulāriem ienākumiem un tīrai kredītvēsturei. Aizņemies atbildīgi.

Kuriem studentiem ir pieejams ātrais kredīts bez% maksas?

Šobrīd ātro kredītu tirgū notiek sīva cīņa, kas nāk par labu kredītņēmējiem un studenti nav nekāds izņēmums. Vairāki uzņēmumi piedāvā bezmaksas kredītus bez ķīlas un galvotāja (līdz 200 Ls) uz laiku līdz 30 dienām. Situācijās, kad vajadzīga nauda, visprātīgāk ir salīdzināt vairākus piedāvājumus. Ātrais kredīts studentiem bez maksas ir pieejams daudzos uzņēmumos (skat. linku iepriekš). Tā kā piedāvājumi ir atšķirīgi (pieejamās summas lielums, naudas izsniegšanas laiks, vecuma barjera u.c.), ir vērts apskatīties, kurš lētāks un izdevīgāks.

Pati procedūra kredīta saņemšanai ir ārkārtīgi vienkārša un pa spēkam katram:

  • reģistrējies kreditora mājas lapā (jāaizpilda anketa, norādot pamatinformāciju);
  • pārskaiti 0,01 Ls uz uzņēmuma kontu (procedūra ļauj pārliecināties, ka esi konta īpašnieks);
  • apstiprini kredīta nepieciešamību (ar sms, piezvanot vai veicot attiecīgas darbības jaunizveidotajā klienta profilā);
  • saņem naudu kontā.

Visiem lielākajiem aizdevējiem ir atvērti konti vairākās komercbankās (SEB, Nordea, DNB, GE Money, Citadele, Swedbank), tādēļ naudu saņemsi maksimāli ātri (10 – 20 minūtes). Drošības pēc gan labāk rēķināties, ka nauda tiks ieskaitīta stundas laikā, jo reizēm var gadīties sakaru traucējumi.

Pirms kredīta izsniegšanas aizdevējs izvērtē klienta kredītvēsturi. Studentu un jauniešu galvenā priekšrocība, kas ļauj aizņemties gandrīz 100% gadījumos ir pozitīva kredītvēsture. Iepriekš neesi aizņēmies un Tev nav parādu, tad tava kredītvēsture ir tīra. Aizvien biežāk uzņēmumi pievērš uzmanību arī klientu ienākumiem, līdz ar to  kredīts bez darba vietas un bez ķīlas pamazām kļūst par pagātni.

Ko darīt, ja neizdodas atmakāt laikā?

Neskatoties uz to, ka esi apsvēris visus par un pret, reizēm rodas situācijas, kad atmaksāt naudu noteiktajā nekādi nesanāk. Ātrais kredīts nav draudzīgs kavētājiem, jo procentu maksājumi par līguma pagarināšanu ir samērā augsti. Gada griezumā gada procentu likme var pārsniegt 100%, taču būtu maldīgi aplūkot ātros kredītus šādā perspektīvā. Kredīts internetā ir paredzēts tikai un vienīgi, lai risinātu īstermiņa vajadzības. Nauda bez maksas tiek aizdota uz 30 dienām, taču, ja rodas vajadzība līgumu pagarināt to ir iespējams izdarīt.

Fakts: Saskaņā ar pētījumu par izsniegtajiem kredītiem 2011. gadā, vislielākās problēmas ar kredītu atmaksu radās jauniešiem vecumā no 18 – 20 gadiem, kā arī cilvēkiem bez regulāriem ienākumiem. 

Komisijas maksa par aizņēmuma pagarināšanu svārstās no 12,5 līdz gandrīz 30 procentiem mēnesī. Piemērs, pagarinot 100 Ls aizdevumu  uz 30 dienām, par šo pakapojumu būs jāmaksā 12,5 līdz 30 lati. Šis maksājums nemazinās pamatsummas lielum, taču ļaus iegūt laiku, lai atmaksātu visu kredīta summu. Ja aizņēmuma atmaksu vilksi garumā, tad vari pārmaksāt n-tās reizes un būsi dziļi nelaimīgs.

Kā neaizņemties un dzīvot labāk

Aizņemšanās ļauj iegūt naudu tūlīt un tagad, taču ne vienmēr ātrais kredīts studentiem ir labākā izvēle. Ātrais kredīts var noderēt, ja vajag naudu, lai aizbrauktu uz mājām, nopirktu mēnešbiļetei vai dabūtu naudu ēšanai, tomēr ja šaubas par iespējām atmaksāt rodas jau sākumā, labāk neaizņemies.

Vienkāršākais variants, kā ietaupīt būtu tērēt mazāk, taču arī ceptu kartupeļu un makaronu ar kečupu ēšana 365 dienas gadā nenoved ne pie kā laba.  Tiem studentiem, kas dzīvo Rīgā vislielāko ietaupījumu var lētākas dzīvesvietas atrašana. Kopmītnes daudziem, kas tur nav dzīvojuši asociējas ar nemitīgiem tusiņiem, kas nav tālu no patiesības, taču arī studijām atliek laiks, cik nepieciešams.

Ienākumu palielināšana ir otra alternatīva. Studēšana un labas atzīmes, protams, ir labi, taču ne vienmēr studenti ar labākajām atzīmēm pēc tam arī gūst lielākos panākumus. Patiesībā notiek pat pilnīgi pretējais. Tavs lielākais kapitāls, ko vari iegūt studiju laikā ir sociālais kapitāls. Studiju laikā iegūtie draugi būs tie, kas tev paliks nozīmīgi arī visu turpmāko dzīvi un palīdzēs gan izdaiļot ikdienu, gan atrast darbu vai nodibināt uzņēmumu. Atrast draugus kopmītnēs ir krietni vieglāk nekās mācību auditorijā.

Ātrais kredīts studentiem var palīdzēt, taču tas ir piemērots tikai pašiem apzinīgākajiem, kas ir gatavi pildīt saistības noteiktajā termiņā.