Auto lombards jeb kredīts pret auto sniedz iespēju aizņemties līdz pat 10`000 Ls (-90% no auto tirgus vērtības) uz samērīgiem procentiem un turpināt braukt ar savu auto. Naudu vari saņemt 1 dienas laikā. Reģistrējies auto lombardā bez maksas jau tagad. Individuālu aizdevuma piedāvājumu saņemsi 30 minūšu laikā. Paralēli ir vērts izlasīt rakstu līdz beigām un uzzināt visus šī piedāvājuma plusus un mīnusus.

Kā ieķīlāt automašīnu jeb auto lombards praksē

Kad vajadzīgi vairāk par 200 Ls, tad ātrais kredīts ir jāliek malā un jāpievēršās citiem naudas ieguves veidiem. Auto lombards ir izdevīgs arī tajās situācijās, kad aizņemties citur vairs netiek piedāvāts, jo auto kalpo kā garantija parāda apmaksai. Maksimālais aizdevuma termiņš ir 5 gadi. Uzreiz gan jāatzīst, ka auto lombards nav pieejams ikvienam. Lai ieķīlātu automašīnu, tai ir jāatbilst vairākiem kritērijiem:

  1. auto nevar būt vecāks par 20 gadiem;
  2. automašīni jābut reģistrētai uz aizņēmēja vārda;
  3. jābūt izietai tehniskajai skatei un OCTA;
  4. auto nedrīkst būt ņemts līzingā (izņēmums – auto lombards ļauj iegūt kredītu, lai nomaksātu līzinga atlikumu, ja summas ir nelielas);
  5. kredītam virs 2000 Ls jābūt arī KASKO (visu ieķīlāšanas periodu).


Ja esi pārliecināts, ka spēj visus kritērijus izpildīt, tad vari ieķīlāt automšīnu. Nav vajadzīgi nekādi papildus dokumenti, pietiks ar (1) auto tehnisko apliecību, aktivizētu internetbanku + 0,01 Ls kontā un pasi. Auto lombards ir paredzēts plašām iedzīvotāju lokm, līdz ar to arī pati procedūra naudas saņemšanai ir ļoti vienkārša:

  1. piesakies kredītam(aizpildi anketu, norādot pamatinformāciju par sevi  (vārds, uzvārds, personas kods) un par automašīnu (reģistrācijas numurs, tehniskās pases numurs);
  2. pārskaiti 0,01 Ls uz uzņēmuma kontu (apstiprināsi savu personību un īpašumtiesības uz kontu). Auto lombards sniegs atbildi par aizņēmuma pieejamību aptuveni 30 minūšu laikā;
  3. apstiprini līgumu – elektroniski vai paraksti to klātienē K. Ulmaņa gatvē 86F, Rīgā;
  4. pēc līguma parakstīšanas kurjers nogādās uz tevis izvēlēto CSDD filiāli pilnvaru. Ierodoties CSDD (neaizmirsti pasi), Tev būs jāreģistrē automašīna kā nodrošinājums kredīta saņemšanai. Pēc pilnvaras parakstīšanas, saņemsi kredītu aptuveni 1 stundas laikā;
  5. saņem naudu un turpini braukt ar savu auto.

Auto ieķīlāšanas priekšrocības un trūkumi

Auto lombards ļauj aizņemties no 250 Ls līdz 10000 Ls 1 dienā, taču tā nav vienīgā priekšrocība. Daudziem klientiem krietni vien nozīmīgāk šķiet elastīgie aizņemšanās kritēriji un vieglā pieejamība. Izvēloties garāku kredīta atmaksas termiņu, iegūsi zemākus ikmēneša maksājumus. Ja esi pārliecināts, ka pēc noteikta laika ienākumi pieaugs, tad garāka termiņa izvēle ir labs risinājums. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu kreditori nav tiesīgi piemērot soda procentus vai papildus komisijas maksu par ātrāku aizdevuma atmaksu. Praksē tas nozīmē, ka vari atdot naudu ātrāk un neko par to papildus nemaksāt. Ieguvums – zemākas procentu likmes un ikmēneša maksājums, taču reti, kurš Latvijas iedzīvotājs var rēķināties ar lielākas naudas summas saņemšanu pārskatāmā perspektīvā.

Pēc aizņemšanās, auto lombards vienu reizi mēnesī nosūta klientiem īsziņu vai epastu (pēc jūsu izvēles) ar atgādinājuma par kredīta atmaksas termiņu. Šis pakalpojums ir palīdzējis daudziem aizmāršīgiem klientiem, kas pretējā gadījumā būtu neapzināti kavējuši naudas atmaksu.

Viens no galvenajiem auto lombarda trūkumiem ir augstās procentu likmes (1000 Ls aizdevumam, 32% gadā, aizņemoties uz 5 gadiem). Protams, tās ir krietni zemākas nekā ātrajiem kredītiem, taču, salīdzinot ar banku aizdevumiem tās ir par 10% – 20% augstākas. Papildus jāņem vērā, ka līguma saistību nepildīšana var novest pie auto zaudēšanas. Lai arī auto lombards ir samērā izdevīgs pakalpojums, tomēr jāņem vērā, ka kreditori nav labdarības iestāde un vēlas nopelnīt.

Komisijas un procentu maksājumi

Reģistrējoties kredītam pret auto, ir jāpārskaita 0,01 Ls uz aizdevēja kontu, tomēr šis nav vienīgais maksājums. Pilnvaras apstiprināšana CSDD ir pati dārgākākā procedūras daļa. Saskaņā ar valsts noteikto cenrādi par šo pakalpojumu ir  jāmaksā 21 Ls. Pēc kredīta paņemšanas, papildus jārēķinās ar komisijas maksu par finanšu resursu izmantošanu. Precīzu procentu likmi iespējams uzzināt uzņēmuma mājas lapā, taču var droši apgalvot, ka atkarībā no aizdevuma termiņa un izvēlētās summas tā svārstīsies robežās no 32% – 45% gadā. Komisijas maksa ir augsta, tādēļ vienmēr vērts atmaksāt naudu maksimāli ātri. Ņem vērā – ilgāks līguma darbības termiņš nozīmē zemāku ikmēneša maksājumu, taču kopumā samaksāsi lielāku summu. Auto lombards rēķinās, ka klientiem var rasties problēmas ar  naudas atmaksu, tādēļ līguma termiņu iespējams pagarināt, par to iepriekš savstarpēji vienojoties.

Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgī. Protams, auto lombards nav vienīgā iespēja kur dabūt kredītu. Ja vēlies uzzināt vairāk par citiem piedāvājumiem, apskati šī portāla sākumlapu.