Šobrīd bezprocentu kredīts ir kļuvis par pakalpojumu, ko ik dienas izmanto vairāki tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Maksimālā summa, ko iespējams iegūt bez komisijas maksas ir 200 Ls un nauda kontā ir pieejama 15 minūtēs. Uzzini, kurš ir lētākais kredīts. Izvērtē savu maksātspēju un aizņemies atbildīgi.

Kā saņemams bezprocentu kredīts?

Ja Tev ir 20 gadi, bankas konts, internetbanka, vismaz 1 santīms kontā, kā arī neesi sabojājis kredītvēsturi un strādā oficiālā darbā – apsveicam. Pilnīgi iespējams, ka bezprocentu kredīts ir gandrīz vai rokās. Lai saņemtu aizdevumu Tev jāveic sekojošas darbības:

  1. salīdzini visus kredītus (skat. atraiskredits.com sākumlapu);
  2. aizpildi anketu izvēlētā kreditora mājas lapā;
  3. pārskaiti 1 santīmu uz uzņēmuma kontu (reģistrācijas maksas, ļauj pārbaudīt klienta vecumu un apstiprina konta īpašumtiesības);
  4. apstiprini aizdevuma summu (piezvani, nosūti sms vai apstiprini summu jaunizveidotajā profilā uzņēmuma mājas lapā);

Visu izdarot pareizi, saņemsi naudu kontā 10 – 20 minūtēs. Visātrāk tas būs iespējams, ja Tev un kreditoram ir konts vienā un tajā pašā bankā, taču ņem vērā, ka atsevišķos gadījumos naudas pārskaitījums var aizkavēties pat trīs dienas. Tas negadās bieži, taču tāda iespēja pastāv.

Pirms naudas piešķiršanas aizdevējs izvērtēs vienu, bet atsevišķos gadījumos divus faktorus. Kredītvēsture ir pirmais un svarīgākais faktors, jo ļauj izdarīt secinājumus par klienta gatavību pildīt kredītsaistības. Ienākumu regularitāte un apjoms ir otrs faktors, kas ļauj novērtēt klienta reālās iespējas veikt bezprocentu kredīta atmaksu noteiktajā termiņā. Pastāvīgus ienākumus agrāk neprasīja gandrīz neviens, bet šobrīd izmaiņas likumos ir padarījušas ātro aizdevumu devējus daudz rūpīgākus un prasības ir stingrākas.

Kā iegūt bezprocentu kredītu internetā bez komisijas maksas?

Latvijā darbojas 17 uzņēmumi, kas izsniedz ātros kredītus internetā, taču no šiem 17 tikai daži piedāvā kredītu bez procentiem – MiniCredit, SohoCredit, ViaSMS, SMSCredit u.c. Jaunajiem uzņēmumiem. lai ielaustos ātro kredītu tirgū ir jāpiedāvā cilvēkiem labāki nosacījumi nekā piedāvā savu reputāciju un atpazīstamību jau nostiprinājušie uzņēmumi. Tieši šī iemesla dēļ kredītu bez procentiem parasti piedāvā mazāk zināmie uzņēmumi un tirgus līderi.

Pirms aizņemšanās ņem vērā, ka bezprocentu kredīts katrā uzņēmumā ir pieejams tikai vienu reizi. Tādējādi, ja naudas kredīts vajadzīgs atkārtoti, izvēlies citu aizdevēju un ietaupīsi vairākus desmitus vai pat simtus latu. Protams, lai saņemtu naudu būs atkārtoti jāreģistrējas, taču 3 minūšu darbs noteikti ir tā vērts, ja var ietaupīt krietnu naudas summu.

Komisijas maksa, procentu likmes un izdevīga aizņemšanās

Bezprocentu kredīts tiek izsniegts bez komisijas maksas uz noteiktu termiņu (maks. 30 dienas). Ja rodas problēmas ar naudas atmaksu, kredītu vienmēr iespējams pagarināt, taču pret atlīdzību, kuras apmērs svārstās no aptuveni 10% līdz gandrīz 30% mēnesī. Piemēram, par 100 Ls kredīta pagarināšanu būtu jāmaksā aptuveni 10 līdz 30 lati mēnesī. Procentuāli skatoties, maksa ir ļoti augsta un gada griezumā ārkārtīgi nepievilcīga, taču jāsaprot, ka šī tipa aizdevumi nav paredzēti ilgai lietošanai. Bezprocentu kredīti ļauj iegūt naudu ātri un uzreiz, bet arī jāatmaksā ir maksimāli ātri. Ja vajadzīgs elastīgāks atmaksas termiņš vai zemākas procentu likmes, tad vērts aplūkot patēriņa kredītus (skat. lapas augšpusi, sadaļu patēriņa kredīti).

Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi. Bezprocentu kredīti var sniegt lielu labumu, taču ir svarīgi tos izmantot pareizi. Ja neesi pārliecināts, ka aizdevums vajadzīgs, neaizņemies. Dzīves vidējais ilgums Latvijā pastāvīgi palielinās un mūsdienās tiek piedāvāts pat kredīts pensionāriem. Neskrien, izvērtē visus plusus un mīnus, bet, kad tas izdarīts rīkojies. Aizņemies atbildīgi.