Plāno aizņemties, bet nezini, kā dabūt kredītu ? Tas nav nekas neparasts, jo gandrīz visi aizņemas tikai pāris reizes dzīvē, tādēļ iepriekšējā pieredze nemaz nevar būt un tas ir pat labi. Pirms aizņemties ir svarīgi saprast, cik tieši liels kredīts ir vajadzīgs, uz kādu termiņu un uz kādiem noteikumiem. Kad ir iegūtas atbildes uz visiem šiem jautājumie, varam pāriet pie nākamā punkta.

Kā dabūt kredītu maksimāli izdevīgi ?

Tradicionāli visizdevīgākie naudas kredīti īstermiņā (līdz 1 mēnesim) ir ātrie kredīti, kas ļauj aizņemties 25 Ls – 200 Ls, nemaksājot par to nekādus kā dabūt kredītuprocentus. Izvēlētajā laikā ir jāatdod tik, cik ir paņemts un nekas vairāk. Dabūt kredītu internetā ir gandrīz tikpat viegli kā atņemt bērnam konfekti. Viss, kas vajadzīgs ir: atbilstoša (1) kredīta izvēle (skat. portāla sākumlapu), (2) anketas aizpildīšana, (3) profila apstiprināšana (jāpārskaita 1 santīms uz aizdevēja bankas kontu). Ja viss izdarīts pareizi un kreditora lēmums ir labvēlīgs, tad nauda kontā var parādīties jau pēc 15 minūtēm.

No otras puses, ja neesi pārliecināts, ka spēsi atdot naudu noteiktajā termiņā, tad ātrais kredīts var kļūt samērā dārgs. Apstākļos, kad ātrie aizdevumi netiek atmaksāti laikā, aizdevēji prasa maksu par kredīta pagarināšanu. Vairāk par šo aspektu variet uzzināt aplūkojot kredītu salīdzinātāju pirmajā lapā, taču jārēķinās, ka tas nebūs lēti. Tādējādi daudz svarīgāk par to, kā dabūt kredītu internetā var būt, kā atdot aizdevumu savlaicīgi.

Kā dabūt kredītu ar sliktu kredītvēsturi ?

Samērā daudziem Latvijas iedzīvotājiem šobrīd ir sabojāta kreditēšanas vēsture, kas ir galvenais kritērijs, lemjot par aizdevuma piešķiršanu. Likumsakarīgi, ka jautājums nr. 1 šādā scenārijā var būt, kā dabūt kredītu ar negatīvu kredītvēsturi. Gadījumā, ja parādsaistības nav pildītas pret kādu no bankām, tad aizņemties internetā varētu būt salīdzinoši viegli, jo komercbankas ar šo informāciju ar nevienu nedalās. Tas nozīmē, ka pat, ja paņemts hipotekārais kredīts un mājoklis vēlāk atņemts, ātrie kredīti joprojām ir pieejami, jo nebanku aizdevēji gluži vienkārši par to neko nezinās. Viss, kas vajadzīgs, lai dabūtu kredītu ir lētākā aizņēmuma izvēle un anketas aizpildīšana.

Tajā pašā laikā, ja pārkāpums būs pieļauts pret kādu parastu uzņēmumu vai nebanku kreditoru un informācija par pārkāpuma faktu būs ievietota privāto firmu uzturētajās parādnieku datu bāzēs, tad aizņemties bez ķīlas būs praktiski neiespējami. Ja nauda tomēr ir vajadzīga un īpašumā ir automašīna, kas nav vecāka par 20 gadiem un tiek ikdienā lietota, tad joprojām ir pieejams kredīts pret auto ķīlu uz laiku līdz 5 gadiem. Maksimālā kredīta summa ir 90% no auto vērtības un naudu var iegūt pat vienas dienas laikā. Šāda iespēja ir salīdzinoši jauna un par to reti, kurš ir informēts, taču noteiktos apstākļos tas ir pat izdevīgi, jo pēc auto ieķīlāšanas to joprojām var lietot, tāpat kā iepriekš. Svarīgi tikai atcerēties par kredītmaksājumiem, jo pretējā gadījumā būs jāmaksā soda nauda.

Kā dabūt kredītu bez darba vietas un izziņas no darba devēja ?

Aizņemšanās internetā bez darba vietas ir iespējama, taču atmaskāt kredītu bez pastāvīgiem ienākumiem ir praktiski neiespējami, ja vien nav turīgi vecāki vai sponsori.  Protams, situācijās, kad nav darba un vajag naudu, jautājums par to, kā dabūt kredītu ir viens no primārajiem, jo ēst tomēr gribas un daži rēķini ir arī jāmaksā. Tajā pašā laikā kredīts bez darba vietas un ķīlas kļūst pieejams aizvien grūtāk. Līdz ar masu mediju pastiprināto uzmanību pret ātrajiem kredītiem, daudzi aizdevēji kļūst aizvien piesardzīgāki un nevēlas reklamēties kā kreditori, kas aizdod naudu cilvēkiem bez ienākumiem. Galarezultātā vairumam klientu tiek atteikts.  Tas gan netraucē aizņemties pret auto ķīlu, jo auto nodrošinājums kalpo kā stabila garantija, kas ļauj iegūt papildus finansējumu pat 1 dienas laikā (skat. informāciju iepriekš).

Īsumā esam aplūkojuši galveno informāciju par to, kā dabūt kredītu internetā ar vai bez ķīlas. Apzināti esam izlaiduši banku aizdevumus, jo par tiem ir informēts ikviens, kā arī kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, jo šis aizņēmuma veids ir pārlieku riskants un piemērots tikai situācijās, kad vajadzīga nauda uzņēmuma attīstībai vai liela mērķa īstenošanai. Visās citās situācijās kredīts pret nī ķīlu ir ātrākais ceļš uz iekļūšanu nopietnos parādos. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.