Kad pietrūkst nauda var gaidīt līdz algai, taču, ja darba nav vai algu saņem aploksnē, iespējas iegūt aizdevumu ir visai ierobežotas. Īstermiņa kredīts bez oficiāliem ienākumiem šobrīd tiek piedāvāts trīs uzņēmumos – Vivus, ViaSMS un SmsCredit šobrīd vairs atklāti netiek piedāvāts.  Valda uzskats, ka šādās reizēs varētu būt iespējams aizņemties pret auto ķīlu vai pret nekustamā īpašuma ķīlu. Izvērtē savu maksātspēju, aizņemies atbildīgi ! 

Nav noslēpums, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju strādā nelegāli, nemaksā nodokļus un saņem naudu aploksnē. Šīs pieejas galvenais vilinājums ir iepēja saņemt lielāku, reālu naudas summu uzreiz uz rokas, tomēr ir reizes kad oficiālu ienākumu neesamība var radīt problēmas. Vēl dažus gadus atpakaļ pat vairums komercbanku izsniedza hipotekāros kredītus cilvēkiem, kas nebija  nodarbināti oficiālā darba vietā Mūsdienās viss ir mainījies. Banku prasības ir kļuvušas daudzkārt stingrākas un arī ātrais kredīts bez oficiālas darba vietas vairs netiek piedāvāts

Sākotnēji minētie trīs uzņēmumi vairs neizsniedz kredītus, neprasot apliecināt oficiālus ienākumus un nepārbaudot nomaksāto nodokļu apjomu VSAA datu bāzē vai kādā citā veidā. Iemesls šādai rīcībai ir tikai viens- (1) izmaiņas likumdošanā, kas uzliek par pienākumu veikt šādu pārbaudi, pretējā gadījumā draudot ar soda sankcijām.

Saskaņā ar pētījumu “Baltijas valstu pelēkās uzņēmējdarbības indekss 2011” Latvijas ēnu ekonomikas īpatsvars 2011. gadā bija 30,2% no kopējās ekonomikas. (pētījuma aut. Ventspils augstskolas mācību prorektors Arnis Sauka)

Kā iegūt kredītu bez oficiāliem ienākumiem?

Ja vēlaties mēģināt iegūt kredītu bez pastāvīgiem ienākumiem, jums ir jāizvēlas kāds no raksta ievadā minētajiem aizņemšanās pret ķīlu variantiem. Vienlaikus, tiklīdz jums parādīsies reāli, bankas kontā pārbaudāmi ienākumi, variet izmantot šo aizņemšanās instrukciju:

  • jāsalīdzina visi piedāvājumi (skat. atraiskredits.com sākumlapu);
  • jāreģistrējas izvēlētā aizdevēja mājas lapā (jāaizpilda anketa, norādot informāciju par sevi un kontaktinformāciju);
  • jāpārskaita 0,01 Ls uz kreditora kontu (apliecināsi, ka esi tas par, ko uzdodies un esi konta īpašnieks);
  • jānorāda vēlamā kredīta summa;
  • jāsaņem nauda kontā (Apsveicam! Ja viss izdarīts pareizi un aizdevēja lēmums ir pozitīvs, tad naudu kontā saņemsi 10 – 20 minūtēs).

Šobrīd, lai aizņemtos ir jābūt vismaz 18 gadus, biežāk  20 gadus vecam un ar (a) tīru kredītvēsturi (nedrīkst būt kavēta oficiālu parādu atmaksa ilgāk par 60 dienām) un (b) oficiāliem ienākumiem. Kredītvēsture ir pats svarīgākais  no faktoriem un ļauj pārbaudīt klienta gatavību pildīt saistības noteiktajā termiņā. Iepriekšējā maksājumu disciplīn tiek pārbaudīta vairākās datu bāzēs – Latvijas bankas kredītu reģistrā (ietver informāciju par visiem kredītiem) un privātuzņēmumu uzturētos parādnieku reģistros (parasti – Creditreform, Paus Konsults un Julius Inkasso). Pieredze liecina, ka visātrāk naudu saņem Swedbank, DNB, Citadele, SEB un Nordea banku klientu, taču jārēķinās, ka atsevišķos gadījumos elektroniskie norēķini var aizkavēties pat trīs dienas. Tas negadās bieži, taču tas ir iespējams.

Ātrā kredīta izmaksas

Aizņemšanās internetā ir ērts finanšu pakalpojums, taču tas nav domāts tiem,  kas nevar turēt doto vārdu. Ātrais kredīts vienmēr būs izdevīgs tikai tad, ja parāds tiek atdots noteiktajā termiņā. Ja nav izvēlēts kāds no akcijas piedāvājumiem (skat. atraiskredits.com sākumlapu), maksa par kredīta lietošanu svārstās no 10% – 26% mēnesī, taču patlaban vairākiem uzņēmumiem ir akcijas piedāvājumi, kas ļauj aizņemties bez procentiem līdz 200 Ls uz 30 dienām.

Otra izmaksu pozīcija – maksa par kredīta pagarināšanu ir aptuveni tādā pat līmenī, taču jāmaksā tikai tad, ja neizdodas nokārtot visas saistības noteiktajā termiņā. Nobeigumā vērts atkārtot, ka kredīts bez oficiāliem ienākumiem bez ķīlas vairs netiek piedāvāts, bet lielāku pretimnākšanu varbūt var saņemt aizņemoties pret ķīlu.

Svarīgi – rūpīgi izvērtējiet savu maksātspēju. Kredīts nav nekāda bērnu spēle. Aizņemieties atbildīgi.