A/S West Kredit specializējas uz kredītiem nekustamā īpašuma iegādei, taču vienlaikus izsniedz arī dažādus citus kredītus, kurus piedāvā vien retais uzņēmums Latvijā. Ja plānojat aizņemties lielākas naudas summas, aplūkojiet, ko piedāvā kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Aizņemies atbildīgi. (AKCIJA – Jauns aizdevējs – līdz 100 tūkstoši eiro pret NĪ ķīlu).

Kas ir West kredit?

Uzņēmums WestKredit ir ieguvis Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegtu licenci un ir tiesīgs Latvijas iedzīvotājiem izsniegt patēriņa kredītus. A/S West Kredit darbojas jau 15 gadus un šajā laikā izsniegusi vairākus tūkstošus kredītu. Šobrīd uzņēmums piedāvā šādus aizdevumus – kredīts nekustamā īpašuma iegādei, aizdevums komunālo parādu dzēšanai, kredīts nekustamā īpašuma iegādei izsolē, hipotekārais kredīts, brīvdienu kredīts un aizdevums līdz nekustamā īpašuma pārdošanai.

Kā saņemt kredītu no WestKredit?

Ņemot vērā, ka aizdevums tiek izsniegts darbībām ar nekustamo īpašumu, uzņēmums WestKredit izsniedz kredītus līdz pat 50 tūkstošiem latu. Maksimālais aizdevuma termiņš ir 15 gadi, taču vairumam kredītu veidu tas nepārsniedz 5 gadus. Procedūra naudas aizdevuma saņemšanai atšķiras katram no kredītu veidiem un turpinājumā aplūkosim tikai dažus no tiem.

Hipotekārais kredīts tiek izsniegts līdz pat 70% apmērā no nekustamā īpašuma tirgus vērtības (ne vairāk kā 50`000 Ls). Lai iegūtu aizdevumu, kredītņēmējam ir jāiesniedz virkne dokumentu, t.sk. zemesgrāmata, nekustamā īpašuma vērtējums (Latio, Arco Real Estate, InterBaltija), izziņa par deklarētajām pesonām, izziņa par kadastrālo vērtību, nekustamā īpšuma fotogrāfijas, inventarizācijas lieta, izziņa no VID (ja kredīts pārsniedz 18 tūkstošus latu), aizpildīts kredīta pieteikums u.c. Ja plānojat aizņemties no West Kredit, tad obligāti vispirms izvērtējiet arī citas alternatīvas. Lēmums par aizdevumu mājokļa iegādei ir viens no svarīgākajiem cilvēka dzīvei un iepriekš ir iedzinis parādos jau tūkstošiem cilvēku.  Ekonomiskās krīzes laikā daudzi nespēja segt kredītsaistības un bija spiesti doties strādāt uz ārzemēm, savukārt bankas no tiesu izpildītājiem pa lēto pārpirka daudzus īpašumus un vēlāk tos dārgāk pārdeva citiem. Rezultātā bankas ievērojami nopelnīja, bet cilvēki joprojām ir parādā.

Paralēli uzņēmums West Kredit piedāvā aizdot naudu pret dzīvokļa ķīlu (800 – 10`000 lati) uz laiku līdz 2 gadiem un līdz pat pašām beigām nemaksāt pilnīgi neko. Tas nozīmē, ka visu līguma darbības termiņu iespējams dzīvot bez rūpēm, taču termiņa beigās ir jāatmaksā visa pamatsumma un procenti. Uzreiz jāatzīst, ka šis ir samērā šaubīgs darījums un būtu izšķiroši svarīgi pirms aizņemšanās noskaidrot precīzu procentu likmi, kā arī izvērtēt, vai noteiktajā termiņā varēsiet atmaksāt prasīto summu. Prakse liecina, ka daudziem cilvēkiem krietni vienkāršāk ir katru mēnesi maksāt noteiktu summu, nevis mēģināt pašiem krāt. WestKredit aizdodot naudu neriskē ne ar ko, savukārt klients riskē ar savu īpašumu. Esiet prātīgi, izvērtējiet, vai šis risinājums ir jums piemērotākais.

Kredīts komunālo parādu dzēšanai ir ārkārtīgi interesants aizdevumu veids, jo ļauj aizņemties no 500 līdz 3000 Ls uz laiku līdz 5 gadiem. Aizdevums varētu šķist pievilcīgs tiem iedzīvotājiem, kas nav spējuši savlaicīgi samaksāt komunālo parādu rēķinus. West Kredit reklamē, ka kredīts komunālo parādu dzēšanai ir lētāks risinājums nekā soda naudu apmaksa un tiesu darbi. Šeit gan būtu iespējams oponēt, jo piemēram Rīgas namu apsaimniekotājs reizi gadā vai reizi divos gados izsludina soda naudas atlaišanu. Tiek paziņots, ka visi parādnieki, kas noslēgs līgumu par parāda atmaksu un izdarīs to noteiktajā termiņā varēs nemaksāt soda naudas. Tas nozīmē, ka teorētiski būtu iespējams nemaksāt par komunālajiem pakalpojumiem 1 – 2 gadus, ieguldīt naudu bankā, noslēgt līgumu un pēc tam samaksāt tikai pamatsummu. Protams, šī ir samērā riskanta taktika, jo vēsturiskā pieredze nenozīmē, ka šāds piedāvājums tiks izteikts atkārtoti.

A/S West Kredit atrodas Rīgā, Kr. Barona 28a. Pirms aizņemšanās, iesakam izvērtēt arī citus piedāvājums portāla atraiskredits.com sākumlapā. Salīdziniet un ietaupīsiet krietnu naudas summu. Izvērtējiet savu maksātspēju. Aizņemies atbildīgi.